Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Vodafone představuje službu Připojení bez kabelu

27. 5. 2014 v 15.58 · Rubrika: Připojení k Internetu

VodafoneJde stručně řečeno o mobilní internet, tedy klasickou SIM s datovým tarifem, umístěnou v modemu, ke kterému lze připojit kabelem nebo prostřednictvím Wi-Fi další zařízení. Jde tedy o náhradu přenosného Wi-Fi routeru používaného klasicky v domácnostech.

Tím ale podobnost s klasickým připojením končí. Připojení bez kabelu od Vodafone vykazuje samozřejmě parametry mobilního připojení, přičemž operátor uplatňuje záměrné omezení rychlosti, aby zákazník nespotřeboval příliš mnoho dat.

Měsíční cena Připojení bez kabelu je 349 Kč v případě, že se zákazník uváže k používání služby na 24 měsíců. Pokud chce používat toto připojení bez závazku, zaplatí měsíčně paušál 499 Kč. V tomto případě by musel zaplatit také plnou cenu modemu ve výši 4 377 Kč. Se závazkem si ho může pořídit na splátky s počáteční platbou 977 Kč a následně se splátkou 100 Kč měsíčně. Dá se tedy říct, že i se závazkem vyjde taková přípojka na 449 Kč měsíčně.

Výhody připojení uváděné Vodafonem:

  • Snadná instalace bez nutnosti návštěvy technika
  • Připojení bez kabelu je možné převést z domova na chalupu nebo do kanceláře
  • Připojit se může až 32 zařízení přes Wi-Fi a 4 zařízení přes kabel
  • Rychlost stahování až 4 Mbps, rychlost nahrávání až 2 Mbps
  • Propojí nejen mobilní telefony, tablety nebo notebooky, ale také smart TV, stolní počítače, čtečky nebo herní konzole
  • Modem podporuje všechny dostupné frekvence 3G i LTE
  • Bezdrátové sdílení tiskárny
  • Modem změní připojené USB zařízení na síťové úložiště
  • Možnost připojit až 2 externí antény pro vylepšení signálu
  • Zákaznická péče dostupná 24 hodin 7 dní v týdnu

Tarif „Připojení bez kabelu“ je ovšem, jak již bylo zmíněno, službou s omezeným přístupem. Vzhledem k charakteru mobilních sítí není tento tarif určený pro služby přenosu a sdílení souborů (tzv. file sharing a P2P přenos) a kontinuální přenos audio-vizuálních materiálů (tzv. streaming) a hraní online her, které mohou být zpomaleny na rychlost 256 kbps pro download i upload.

Seznam protokolů datových služeb, u kterých dochází ke zpomalení na základě typu jejich protokolu, je uveden na konci podmínek služby a může být pravidelně 4x ročně z technických důvodů aktualizován. Podmínky najdete na webu Vodafone.

Na závěr je nutné říct, že „Připojení bez kabelu“ není možné použít v roamingu a do standardních nabídek Vodafone se dostane 1. 6. 2014.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS