... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Facebook poskytuje malým podnikům Wi-Fi zdarma

11. 1. 2014 v 18.32 · Rubrika: Připojení k Internetu, Sociální sítě

Wi-FiS tímto projektem začal už v listopadu minulého roku, kdy vypuklo jeho testování. Facebook je s výsledky zřejmě spokojen a službu začíná pomalu šířit i mimo hranice Spojených států. Dává tak bezplatný přístup k internetu výměnou za sdílení polohy vaší firmy.

Facebook získá data o uživatelích a podniky lajky

Idea této služby vznikla už v polovině minulého roku. V listopadu ji Facebook začal implementovat a zaváděl bezplatný internet hlavně do kaváren a restaurací. Vzhledem k tomu, že se uživatelé často ochotně check-inují i zcela zadarmo, jen tak pro zábavu, usoudil Facebook, že by mohli totéž dělat kvůli bezplatnému internetu.

Největší sociální síť na tom vydělává vlastně dvojím způsobem. Jednak získává cenná data o uživatelích, která pak bude moci využít pro cílení reklamy, a jednak také láká k registraci a založení firemní stránky víc malých podniků, postavených na službách, jako jsou kavárny, restaurace nebo hotely. Ty pro změnu těží výhodu z mnohem většího počtu lajků svých stránek, které patrně dostanou, když budou jejich zákazníci přistupovat k internetu přes Facebook.

Největší sociální síť myslí i na ty, co u ní nemají účet

Facebook  začal tuto službu testovat v Kalifornii koncem minulého roku a brzy ji rozšířil do San Francisca. Minulý měsíc začal spolupracovat s Ciscem, které integrovalo facebookovou Wi-Fi do svých routerů. Služba zaznamenala úspěch a Facebook už nechal svou Wi-Fi integrovat už i do routerů Netgear.

Aby však své uživatele nezastrašoval tlakem na získávání osobních údajů, umožňuje Facebook i přihlašování prostřednictvím kódu, přestože tak přichází o cenná data. Uvědomuje si totiž, že mnoho uživatelů podobnou manipulaci ke sdílení dat nesnáší. Tento způsob přihlašování je určen také pro zákazníky, kteří nemají účet na Facebooku.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Páchám reklamní a obsahový copywriting i analýzu a komunikaci na sociálních sítích. Kromě toho jsem posedlá fantastikou všech žánrů a podob, stejně jako subkulturou kolem ní.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS