... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

V LTE je budoucnost, u nás však běžné mobilní telefony pokulhávají za technologií

26. 11. 2013 v 17.50 · Rubrika: Připojení k Internetu, Tiskové zprávy

Hradec Králové, 26.11. 2013 – Mobilní operátoři se předhánějí v informování veřejnosti o rozšiřovaní vlastních supervýkonných LTE sítí. Podle nezávislých měření legendárního serveru DSL.cz to zatím ale tak slavné není, alespoň první měsíce měření ostrého provozu tomu napovídají.

Pokrytí mají hlavně Praha, Mladá Boleslav, Hradec Králové a Brno. Tedy města, kde mají operátoři své hlavní prodejny a call centra.

„Hlavní problém nasazení technologie LTE zatím spatřuji v malém počtu mobilních zařízení, které LTE zvládnou. Jedná se zatím o několik nejnovějších modelů chytrých telefonů a tabletů,“ říká Jindřich Pekař z portálu DSL.cz.

Pokud to lze zobecnit, tak LTE zvládají pouze ty nejnovější smartphony a tablety vyšší třídy.

Všechno zlé je ale k něčemu dobré. Pokud se příležitost chopí výrobci a prodejci mobilních zařízení bude na světě nová kategorie zařízení prodávaných za prémiové ceny. A Vánoce jsou pro zrod takové produktové kategorie dobou přímo ideální.

O technologii LTE (Long Term Evolution)

Technologie LTE umožňuje rychlost stahování dat až 100 Mb/s a odesílání dat až 38 Mb/s. Rychlost odezvy v řádu 20-25 milisekund ji předurčuje pro datově náročně aplikace například pro stahování či streamování filmů či videí, a také pro hraní on-line her.

O DSL.cz

Server DSL.cz je historicky nejstarší měřák internetové rychlosti s více než 1 000 000 měřeními měsíčně. Jeho provozovatelem je ASPA, a.s. – majitel internetového obchodu WiFi.ASPA.cz s nejširší nabídkou zařízení a příslušenství Wi-Fi.

Společnost dále provozuje server o internetovém připojení DSL.cz a komunitní server Odpovědi.cz. Nejmladším projektem akciové společnosti ASPA je AspaMobile, který vyvíjí a zpracovává mobilní aplikace v operačních systémech Android a iOS.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS