Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Deutsche Telekom (T-Mobile) získává skupinu GTS Central Europe

10. 11. 2013 v 20.52 · Rubrika: Telekomunikace

Je to již druhá velká transakce za posledních několik dní. V úterý koupila skupina PPF Telefónicu Czech Republic, dnes oznámila GTS Central Europe, že se stává majetkem společnosti Deutsche Telekom, která je majoritním vlastníkem mobilního operátora T-Mobile. Obchod má hodnotu 546 milionů eur.

Tisková zpráva:

Deutsche Telekom posiluje svou pozici na firemním trhu akvizicí GTS Central Europe („GTS“) v celkové hodnotě 546 milionů eur. Společně s GTS zvýší Deutsche Telekom svou schopnost nabízet opravdu integrované celoevropské telekomunikační služby a rovněž tak integrované produkty v zemích, kde má v tuto chvíli omezenou infrastrukturu v oblasti pevných sítí.

„Investujeme proti trendu. GTS je dalším prvkem pro vývoj naší pozice na integrovaném trhu, který zahrnuje služby mobilních i pevných sítí. Posílení postavení v segmentu firemních zákazníků je také základním pilířem naší strategie,” uvedl Timotheus Höttges, finanční ředitel Deutsche Telekomu.

„Tato akvizice posiluje naši schopnost poskytovat inovativní celoevropské přeshraniční telekomunikační služby. Naše stávající lokální společnosti v České republice a Polsku, které se zatím zaměřují primárně na mobilní služby, budou profitovat zejména z dodatečné fixní infrastruktury. Také proto GTS představuje ideální přírůstek do našeho portfolia,“ komentovala akvizici Claudia Nemat, členka představenstva pro Evropu a technologie Deutsche Telekomu.

GTS je jedním z předních poskytovatelů, na infrastruktuře založených, telekomunikačních služeb ve střední a východní Evropě. Společnost má rozsáhlou síť, infrastrukturu datových center a silné portfolio služeb zaměřených na firemní klientelu. V roce 2012 měla GTS tržby ve výši 347 milionů eur; ukazatel EBITDA dosáhl 87 milionů eur s pro forma vyloučením slovenských aktiv. Zmíněná aktiva zůstanou podle podmínek transakce v majetku prodávajících.

Deutsche Telekom získává GTS od konsorcia mezinárodních private equity firem, například Columbia Capital, HarbourVest Partners, Innova Capital a M/C Partners, které společnost aktivně rozvíjely v posledních šesti letech. Stávající a potenciální zákazníci GTS budou těžit z výhod podpory Deutsche Telekomu, která zahrnuje dalekosáhlou evropskou a světovou síť, přístup k mobilním i fixním službám a finanční zdroje. Pokračování smluvního vztahu a poskytování služeb bude i v budoucnosti zachováno pro všechny zákazníky.

„Deutsche Telekom pokládáme za nejlepšího partnera pro GTS a velmi oceňujeme všechny benefity a příležitosti, které transakce přinese jak zákazníkům, tak zaměstnancům,“ řekl Danny Bottoms, generální ředitel GTS.

Transakce podléhá schválení regulačních orgánů.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS