Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Značkové domény nejvyšší úrovně od roku 2013

21. 6. 2011 v 14.31 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

Rada ICANN schválila na svém zasedání zavedení nových domén nejvyšší úrovně. Brzy se tak zřejmě dočkáme domén .microsoft, .google a dalších. Žádosti bude možné podávat od 12. ledna 2011, nové „koncovky“ se objeví v roce 2013.

Žádost může podat společnost nebo organizace s dobrým jménem. Za vlastní doménu nejvyšší úrovně pak zaplatí 185 tisíc dolarů.

První žádosti lze podávat v období od 12. ledna do 12 dubna 2012. V budoucnu budou i další termíny, ty však zatím nejsou určeny. Proces schvalování může přitom trvat až 18 měsíců.

Představenstvo ICANN schválilo plán na jednu z největších změn v historii DNS. V hlasování bylo 13 členů pro, 1 proti a dva se hlasování zdrželi.

Při zvláštním jednání rada schválila plán výrazně zvýšit počet internetových doménových jmen nejvyšší úrovně – tzv. generických domén nejvyšší úrovně (gTLD) ze stávajících 22 (com, org, net a další)

ICANN

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS