... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Zablokujte sami sobě přístup na vybrané weby

2. 9. 2014 v 20.11 · Rubrika: Software

Zákaz vjezduAplikace Any Weblock vám spolehlivě ve všech prohlížečích zablokuje přístup na weby, které si sami zvolíte.

Přístup k databázi zablokovaných domén lze navíc ochránit heslem a nabízí se tak použití dvěma způsoby: Omezení jiných uživatelů počítače (třeba dětí), nebo zbavování se vlastní závislosti na konkrétních webových stránkách.

Any WeblockV případě blokování přístupu na webové stránky jiným osobám asi aplikace moc využití nenajde. Pro rodiče, kteří nechtějí své děti pouštět na nevhodné weby, by to totiž znamenalo mít databázi všech takových domén na celém Internetu a do Any Weblock ji importovat.

V případě potřeby vlastního blokování jde ale zcela jistě o užitečný nástroj.

Na dnešním Internetu je mnoho poznámek lidí, kteří se zařeknou, že někam nebudou chodit a přesto se tomu neubrání. Typickým příkladem je sociální síť Facebook. Zbavte se tedy své závislosti, instalace zabere pár vteřin a program je plně funkční. Při pokusu o přístup na blokovanou doménu se v prohlížeči zobrazí hláška o nedostupnosti webu. Jenom pozor, blokování zůstane funkční i poté, co je aplikace z počítače odinstalována! (Odblokovat lze opět jenom přes aplikaci.)

Any Weblock - databáze webů

Any Weblock - databáze webů

Aplikace není novinka, existuje od roku 2007.

http://www.anyutils.com/anyweblock.php

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Zablokujte sami sobě přístup na vybrané weby”

 1. Petr Soukup napsal:

  Pokud jsem to pochopil dobře, tak to blokuje trvale. Osobně hledám spíš nějaké pracovní tlačítko, které by nastavené weby vypnulo a později by šly zpátky zapnout. Nebo ještě lépe s plánováním přes pracovní dobu.

  • Dopustil jsem se nepřesnosti… Weby je možné zase odblokovat, doplnil jsem to i do článku. Jde o to, že když se aplikace odinstaluje, blokování zůstane v případě, že nebylo předtím zrušeno. Je to ochrana proti nepovolaným osobám, jimž bylo zakázáno někam chodit a myslí si, že si pomohou odinstalací.

   Ono to je asi i pro tvůrce toho programu jednodušší.

 2. Ondrej Galbavý napsal:

  ako funguje to blokovanie? hosts alebo nejaky sietovy driver?

 3. Ondrej Galbavý napsal:

  changelog: Trims hosts, improving system performance.

 4. Worry napsal:

  Vyzkoušel jsem Any Weblock, nastavil facebook jako blokovanou stránku, ale teď se ani po odinstalování ani opětovném nainstalování nemohu na ni dostat zpět. Nevíte prosím, jak to odstranit? Díky

 5. Lada napsal:

  Zapomněl jsem heslo a stejně tak i email který jsem uvedl při instalování. Když Any Weblock oddinstaluji a znovu nainstaluji, je původní heslo stále naistalované. nedá se nějakým způsobem oddinstalovat abych mohl zadat jiné? Děkuji za odpověd

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS