Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

WordPress.com hlásí za rok 2010 6 milionů nových blogů

8. 1. 2011 v 21.34 · Rubrika: WordPress

Společnost Automattic, provozovatel služby WordPress.com, hlásí za rok 2010 6 milionů nových blogů a 23 miliard zobrazených stránek.

Počet zobrazení představuje nárůst 53% oproti roku 2009. Podle vyjádření zakladatele Matta Mullenwega a ředitele Toniho Scheidera má společnost celkem 30 milionů vydavatelů, kteří jsou zodpovědní za 10% všech internetových stránek na světě. Blogy na WordPress.com navštíví 300 milionů unikátních návštěvníků každý měsíc.

Zdroj: Mashable.com

Co nabízí WordPress.com

Po založení účtu na WordPress.com (obvyklé zadání jména, hesla, e-mailové adresy, domény a názvu nového blogu, se po aktivaci přes odkaz v příchozí e-mailové zprávě dostane nový uživatel na klasickou přihlašovací stránku WordPressu. Ve skutečnosti si totiž skutečně nový blog na WordPressu založil. (Použita funkce Multi-WordPressu, která je běžně součástí WP od verze 3.0.)

Kromě běžných funkcí nabízí WordPress.com další doplňky sloužící například k rozvoji komunity. Jde například o možnost odebírat příspěvky z jiných blogů přímo v administraci, nebo o správu komentářů, které sám uživatel napsal na jiné blogy. Všechny jsou pak přehledně na jedné stránce a přímo z administrace lze reagovat na další odpovědi.

Omezení spočívá v tom, že nejde o vlastní instalaci systému a uživatel tudíž nemá práva správce. Nemůže instalovat nové motivy vzhledu, pluginy, a nemůže zasahovat do zdrojových kódů. Je ovšem možné použít vlastní doménu druhé úrovně a pokud majitel nevyžaduje nějaké speciální funkce a chce prostě psát blog, měl by být spokojen.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS