... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

WordPress 3.0 – RC1 – Custom menu

2. 6. 2010 v 16.04 · Rubrika: WordPress

Nová funkce WordPressu – Vlastní menu

Blíží se další přelomová verze redakčního systému WordPress a s ní jako obvykle mnoho oprav. Kromě toho se ale uživatelé dočkají i několika změn (například designu administrace) a možnosti nakonfigurovat vlastní menu poskládané z vybraných a zapsaných odkazů, kategorií a stránek.

Custom menuMožnost vlastního menu najdete na panelu administrace s názvem Vzhled pod odkazem Menus. Jak je vidět na obrázku vlevo, jako položku menu můžete přidat libovolný odkaz, výběr stránek a výběr kategorií/rubrik.

Stiskem tlačítka Add to Menu přidáte vytvořenou položku do toho menu, které máte právě aktivní. V pravé části stránky máte jejich přehledný seznam.

Jednotlivá vytvořená menu poté můžete přidat pomocí widgetu, v němž opět zvolíte, které menu vlastně chcete vytvořit.

Custom menu widget

Z toho také vyplývá, že těmito menu můžete jednoduše nakombinovat celou nabídku webu. Odpadá tedy potřeba použití widgetu se všemi stránkami a jejich vyřazování v případě, že je nechcete v seznamu odkazů všechny. To samé platí i o rubrikách stejně jako o odkazech.

Co se týče samotné verze RC1, chybí zde pořád několik maličkostí, které byly přislíbeny již dávno, například možnost řazení stránek i jiným způsobem, než zadáváním jejich váhy.

I přesto ale dělá WordPress kroky vpřed a zachovává při tom možnost volby – výše zmíněné menu nemusíte vůbec použít, starší použitelné widgety samozřejmě nezmizely.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS