Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Windows XP používá ještě 16,37 % lidí

21. 8. 2014 v 22.17 · Rubrika: Software

Podle anonymních statistik z Kaspersky Security Network používalo v červnu 2014 operační systém Microsoft Windows XP 16,37 % uživatelů.

Windows XP

Windows XP

Studie zmapovala míru používání OS Windows XP u uživatelů produktů Kaspersky Lab v jednotlivých zemích. Na prvním místě se umístil Vietnam s 38,79 %, následován Čínou (27,35 %) a Indií (26,88 %).

Technická podpora Windows XP skončila v dubnu 2014, prodej systému byl zastaven už o čtyři roky dříve. Oblíbenost Windows XP klesala zhruba o deset procentních bodů ročně. Zajímavé je, že pokles nijak neurychlily vnější faktory jako vydání Windows 8.1 v říjnu 2013 nebo právě zastavení podpory Windows XP.

Pro minimalizaci rizika útoku spojeného se zranitelnostmi doporučují analytici Kaspersky Lab pravidelné aktualizace softwaru a spolehlivá bezpečnostní řešení. Ta jsou součástí produktů pro domácí uživatele Kaspersky Anti-Virus, Kaspersky Internet Security Multi-Device a Kaspersky PURE a také pro ty podnikové – Kaspersky Small Office Security a Kaspersky Endpoint Security for Business.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS