Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Windows dá uživatelům vybrat prohlížeč

24. 2. 2010 v 12.20 · Rubrika: Software

Začalo to před nějakým časem stížností společnosti Opera software na monopolní chování firmy Microsoft. Nejen Opeře se ale nelíbil vysoký podíl prohlížeče Internet Explorer a poté, co se angažovala Evropská unie, vymysleli odpovědní lidé v Microsoftu řešení.

Uživatel tak dostane na výběr z dvanácti prohlížečů a sám se rozhodne, který chce používat. Na speciální webové stránce je pět prvních prohlížečů střídáno po každém načtení stránky, zbývajících sedm aplikací vidí uživatel až po odrolování stránky do strany.

Stránku s výběrem najdete na browserchoice.eu

Doplněno 1.3.10: Mozilla si nechala zpracovat průzkum a v rámci něj se v šesti zemích (Francii, Německu, Velké Británii, Itálii, Polsku a Španělsku) zeptala 6 000 uživatelů, zda o blížícím se okně volby prohlížeče vědí.

Výsledky dopadly vcelku podle očekávání a v jednotlivých zemích nemělo o okně ponětí 70 – 81 % uživatelů. Větší povědomí je v těch zemích, kde má webový prohlížeč Internet Explorer menší tržní podíl (typicky Polsko).(Mozilla.cz)

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS