Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Wedos – Dny otevřených dveří 2011

2. 11. 2011 v 23.06 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

Logo WedosSídlo Wedosu jsem navštívil 26.10.2011, tedy první den otevřených dveří, kdy bylo na programu nejvíce pro mě zajímavých přednášek.

Navštívil jsem datacentrum a zároveň i sídlo firmy v Hluboké nad Vltavou, v hotelovém zázemí si vyslechl přednášky o ochranných známkách i Facebooku a odpoledne odjížděl se smíšenými pocity.

První věc, která mě překvapila ještě doma za stolem, byla forma registrace: Instalovaný WordPress s programem na všechny dny, kde bylo nutno procházet přednášku po přednášce a na každou se zvlášť registrovat vyplněním krátkého formuláře. Jak jsem zjistil později v den akce přímo na místě, ve skutečnosti nic takového nebylo potřeba, protože kam člověk přišel, tam prostě byl. A všichni se tak nějak vešli.

Přednášky

Samotné přednášky byly určeny laikům a posloužily docela dobře jako úvod do dané problematiky. Dozvěděl jsem se tedy zajímavé věci o ochranných známkách (zvláště jejich cenu a způsob registrace), ale přednáška o Facebooku pro mě osobně musela být nutně zklamáním (ostatně ani jsem se na ní neregistroval, ale byl čas, tak proč si to neposlechnout). Stejně tak lidi ze Seznamu spíš představili službu Sklik a Sklik pro partnery, než aby prozradili něco konkrétnějšího.

Na druhou stranu musím říct, že na místě jistě byli lidé, kteří zrovna tyto informace ocenili. Sám jsem před hotelem zaslechl jednoho telefonujícího, jak je na přednášce „o internetech“ a byl evidentně spokojený. Je proto potřeba Wedos pochválit za to, že ho tady na jihu máme, a že něco takového zdarma přichystal.

Návštěva datacentra

Datacentrum Wedosu je schováno ve dvoře České pošty, to však nijak nesnižuje jeho hodnotu. V tuto chvíli sice vytíženo pouze na 3%, místo však připraveno pro velký růst, na který je Wedos evidentně připraven. Musím ocenit i vnitřní expozici starých počítačů a dalších komponent.

Disk

Bylo na co se dívat a návštěvník musel mít pocit, že tady jeho web být může, tady si může pronajmout server, protože je to pěkné, nové a dobře zajištěné. Předpokládám, že to byl také jeden z důvodů, proč Wedos vůbec akci pořádal.

Celkové hodnocení

Chtěl bych být objektivní. Pokud bych nebyl klientem a jel na tuto akci z nějakého vzdálenějšího místa, byl bych nejspíš zklamán. Pokud bych byl klientem, chtěl bych se na datacentrum podívat a zklamán bych jím nebyl. Pokud bydlím na Hluboké nebo i v Českých Budějovicích, uvítám takovou akci a zklamán nebudu, protože podobných možností moc nemám.

Celkové hodnocení je tudíž kladné a pokud Wedos dny otevřených dveří datuje, pak doufejme, že se jich dočkáme i v roce 2012.

Postřehy jiných:

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS