... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Vyhledávání obrázků v Googlu podle licence bude snazší

17. 1. 2014 v 09.06 · Rubrika: Blog

Google vyhledávání obrázkůUž od roku 2009 se dají vyhledávané obrázky v Googlu filtrovat podle typu licence, dříve však byla nabídka schovaná až v pokročilém vyhledávání. Teď se Google rozhodl tento filtr přidat hned na úvodní stránku vyhledávače, takže můžete filtrovat mnohem pohodlněji.

Obrázky si teď můžete podle licence vyfiltrovat na dvě kliknutí. Napřed musíte kliknout na „Vyhledávací“ nástroje a pak už si vybrat z menu „Práva k užití“. Ta jsou rozdělená klasicky: obrázek můžete buď:

– opětovně použít

– použít opětovně i pro komerční účely

– použít opětovně s úpravami

– nebo ho použít opětovně komerčně a s úpravami

Obrázky, které jsou k dispozici ke komerčním účelům nebo úpravám, spadají většinou pod licence Creative Commons nebo GNU Free Documentation. Přesto je na místě opatrnost, protože ani dříve toto filtrování nefungovalo bezchybně a často se mezi licenčně volné obrázky připletl takové, které jsou chráněné copyrightem.

Google vyhledávání obrázků

Google vyhledávání obrázků

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Páchám reklamní a obsahový copywriting i analýzu a komunikaci na sociálních sítích. Kromě toho jsem posedlá fantastikou všech žánrů a podob, stejně jako subkulturou kolem ní.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS