Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Velká Británie cenzuruje Internet

29. 7. 2011 v 21.22 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

stop

Britský soud nařídil na základě požadavků nahrávacích studií (Warner Bros, Fox, Disney a Paramount Pictures) tamnímu poskytovateli připojení (British Telecom) zablokovat přístup ke službě Newzbin2.

Newzbin2 slouží ke sdílení souborů, tedy kromě jiného i hudby, filmů, knih, her a dalších pirátských kopií autorsky chráněných děl. O jejím zablokování britským providerem rozhodl Nejvyšší soud.

JustIT.cz:

Britský soud nařídil BT (British Telecom) povinnost prostřednictvím Cleanfeed cenzorské technologie zablokovat přístup k službě Newzbin2.

Technologii Cleanfeed spravuje IWF (Internet Watch Foundation), známá u nás především díky tomu, že s její pomocí filtrují Internet i naši tři mobilní operátoři, tedy Telefónica O2, T-Mobile i Vodafone. Podle výroků zástupců zmíněných operátorů jde čistě o boj proti dětské pornografii, ale jak ukazuje britský případ, jednou zavedená cenzorská technologie se dá využít k čemukoli, tedy včetně uspokojení zájmů soukromého komerčního subjektu.

The Guardian k tomu říká, že by se čtvrteční verdikt mohl stát snadno precedentem. Britskému providerovi se nelíbí a upozorňuje na online cenzuru, zástupci druhé strany říkají, že blokování stránek může zachránit stovky milionů liber, o které přichází kvůli nelegálnímu stahování.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS