Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

V čem je jiná ePoptávka.cz oproti konkurenci?

1. 6. 2015 v 10.55 · Rubrika: Podnikání na Internetu

ePoptávka.czZačít podnikat na B2B trhu se z mnoha důvodů dá označit za bláznovství. Především v případě, kdy jste začínající firma, která nemá zkušenosti ani peníze. B2B trh je uzavřená komunita velikánů, kde záleží především na kontaktech. Pokud získáte číslo na ty správné lidi, máte i tak malou šanci, že z obchodu něco bude. Několik lidí si tuto skutečnost uvědomilo a vytvořili originální řešení. Nechali velký business pro velké firmy a sami si založili poptávkové portály, kde mohou menší firmy nabízet své služby a produkty na B2B online trhu. Mezi takové portály patří i poptávkový server ePoptavka.cz.

Na rozdíl od konkurence zaujímá více jak polovinu trhu s firemními poptávkami. Potvrzují to i statistické údaje uvedené v magazínu Businessworld, podle kterého se portál ePoptávka.cz rozrostl meziročně o jednu pětinu. Dobrá konkurenceschopnost portálu epoptavka.cz se skrývá nejen v obsahu, ale především v tom, co lidi vidí zvnějšku. Především je to vzhled portálu, se kterým si autoři poměrně vyhráli. V každém podnikání platí, ať máte sebelepší služby či produkty, bude vám to k ničemu, pokud se k vám cílová skupina nedostane, anebo hůř, uteče z vaší webové prezentace. Chaos a zastaralý vzhled poptávkových serverů je většinou to, co je brzdí. Každý by se měl zaměřit na kvalitní obsah a vizuální zpracování, které bude příjemné pro oko a uživatelsky nenáročné. Nejhorší je, když se potencionální uživatel musí prokousávat desítkami nejrůznějších podkategorií, aby nakonec zjistil, že stejně nenašel to, co chtěl.

ePoptavka.cz má 56 % podílu trhu

56% podíl na trhu pro portál epoptavka.cz znamená odhadované výnosy okolo 200 až 300 milionů korun ročně. Právě v zisku, je asi největší rozdíl oproti konkurenci. Oblíbenost poptávkového serveru ePoptavka.cz roste. Magazín Objevit zveřejnil Podrobnější statistické informace o ePoptávka.cz nejen o objemu obchodů. Tyto statistiky uvádějí, že ePoptávka zprostředkuje měsíčně přes 12 tisíc poptávek a veřejných zakázek. Jejich hodnota převyšuje 6 miliard korun. Možná i kvůli množství peněz, které tzv. protečou skrz ePoptávku, vsadí nový uživatel raději na ni, než na jiný, méně známý, poptávkový portál.

PR text

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS