Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Události na Internetu 2010 – 1

18. 6. 2010 v 21.13 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

Přehled internetových událostí v první polovině roku 2010.

Výběr z archivu rubriky Krátce.

Netzin se snaží informovat pouze o událostech, které jsou nějakým způsobem zásadní a zlomové. Snahou je také oprostit se od PR velkých firem, nezajímá nás co se chystá a co která firma plánuje, nýbrž pouze to, co opravdu udělala.

WordPress 3.0

Poslední větší novinka se týká redakčnímu systému WordPress, který dospěl do verze 3.0. Podrobnosti o změnách najdete jakožto o celém WordPressu najdete jak v příslušné rubrice, tak i v sérii článků o WordPressu.

WordPress 3.0 je tady! – 17. Červen 2010 – 18:26

Google Caffeine

Začátkem června oznámil Google, že dokončil nový systém pro indexování webu, který pojmenoval Caffeine. Ten má poskytovat o padesát procent rychlejší výsledky.

Google Caffeine -  9. Červen 2010 – 20:18

Londýnské The Times spustily placený web

Velmi vážný a zásadní krok udělal Rupert Murdoch, když se rozhodl zpoplatnit svá internetová média. Bezplatné prohlížení už není možné a jestli se krok tohoto mediálního magnáta ukáže jako životaschopný, další servery by jej mohly následovat.

Londýnské The Times spustily placený web – 31. Květen 2010 – 12:46

Sklik pro partnery spuštěn

PPC systém Sklik společnosti Seznam.cz umožňuje registraci nových partnerských webů. Stalo se tak začátkem května a od té doby i zde na Netzinu můžete bloky Skliku vidět. Jde o významnou konkurenci Google AdSense.

Sklik pro partnery spuštěn – 10. Květen 2010 – 12:24

Sklik – první dojmy (článek)

Rychlost webu má vliv na pozici v Googlu

Google oznámil, že své výsledky řadí také podle rychlosti načítání konkrétní webové stránky. Prozatím jde o anglicky psaný web a ovlivňuje sotva 1% webů, v budoucnu lze ale očekávat rozšíření.

Rychlost webu má vliv na pozici v Googlu – 10. Duben 2010 – 22:13

Reflex zpoplatnil část obsahu a iDnes bude možná následovat

Nejen Rupert Murdoch chce na svém webovém obsahu vydělávat peníze. I společnost Ringier vyšla podobným směrem a zpoplatnila část on-line obsahu časopisu Reflex.

S podobnou informací se v té době přidal i zpravodajský server iDnes.cz, který si nechává vypracovat analýzu a podle jejích výsledků bude pokračovat. Možná tedy nějaký obsah zpoplatní.

Reflex zpoplatnil část obsahu a iDnes bude možná následovat – 1. Duben 2010 – 17:50

Google hledá v reálném čase na sociálních sítích

Google umí hledat na zveřejněných místech Facebooku a na ostatních sociálních sítích. Tyto výsledky nabízí v reálném čase. Stačí pouze použít upřesnění hledání, tedy Zobrazit možnostiAktualizace. Tento typ hledání byl původně dostupný pouze v angličtině, nyní ale platí to samé i české sociální sítě.

Windows nabídl výběr prohlížeče

Začalo to před nějakým časem stížností společnosti Opera software na monopolní chování firmy Microsoft. Nejen Opeře se ale nelíbil vysoký podíl prohlížeče Internet Explorer a poté, co se angažovala Evropská unie, vymysleli odpovědní lidé v Microsoftu řešení.

Windows dá uživatelům vybrat prohlížeč – 24. Únor 2010 – 12:16

Google Hlášky – (Buzz)

Google proniká do sociálních sítí a využívá přitom nesporné výhody třetího nejpoužívanějšího e-mailu na světě – služby Gmail. V jeho rozhraní vznikla služba podobná Twitteru a Facebooku zároveň, pravděpodobně v budoucnu rozšiřovaná a propojená s ostatními službami internetového giganta.

Google Hlášky – (Buzz) – 11. Únor 2010 – 2:04

Facebook zpřístupnil chat přes XMPP

Pro chatování přes společenskou síť Facebook stačí mít od února vhodného klienta podporujícícho protokol XMPP. V jedné vhodné aplikaci tak můžete mít přátele z ICQ, dalších sítí a Facebooku zároveň.

Facebook zpřístupnil chat přes XMPP – 11. Únor 2010 – 12:26

Červené tlačítko

Začátkem února přišel také státní aparát s projektem Červené tlačítko, aplikací, která umožní uživatelům nahlásit nebezpečný obsah na Internetu.

Červené tlačítko – 9. Únor 2010 – 23:43

Videa v HTML5 na YouTube

V lednu oznámil Google, že server You Tube podporuje tag pro video, který je součástí specifikace HTML5. Pro jeho přehrání tedy není potřeba flash.

Videa v HTML5 na YouTube – 21. Leden 2010 – 13:04

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS