Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Trvanlivost webových projektů

20. 2. 2013 v 21.53 · Rubrika: Blog

O pluginu, který ve WordPressu hlídá nefunkční odkazy, jsem již psal. Jenom připomenu, že podle mě jde o jeden z nejužitečnějších pluginů vůbec, ne-li vůbec o ten nejdůležitější, protože odkazování na neexistující místa, byť třeba ve starších článcích, neprospívá nikomu a ničemu.

Z hlediska úspěšnosti webu a když už jsme u toho, taky taky ohledně SEO, jde o zcela jistě nepříjemnou věc.

Po nějaké době jsem se zase rozhodl pročistit seznam nefunkčních odkazů zde na Netzinu. Při této nudné činnosti jsem zjistil, že weby prostě zanikají, stránky se přesouvají a případně z webu i úplně mizí.

Přestalo fungovat Červené tlačítko (údajně úžasný projekt pro bezpečnější Internet), Teidu.cz (něco na bázi Twitteru, stejný majitel jako již také ukončené Bloguje.cz), Affiliate program Slunečnice.cz a vůbec mnohých dalších napřed pracně přidaných do zdejšího seznamu.

Odkazovat se nevyplatí ani třeba na Ústav pro jazyk český Akademie věd ČR, kde zmizela stránka FAQ, na kterou jsem odkazoval a nehodlám fakt hledat, jestli se náhodou nepřesunula někam jinam. Někam zmizel web Barcamp.cz, Werb.cz, newzbin.com.

To je jenom pár příkladů. Možná to má nějaký důvod, protože občas jsou na webu publikovány prostě jenom dočasné informace. Možná to taky majitele webu přestane po čase bavit, takže svůj web prostě zruší. Proč ne.

Rozhodl jsem se stejně i tak reagovat na všechny žádosti a tiskové zprávy představující nové projekty. Nebudu o nich vydávat samostatné zprávičky, ale nějaký souhrn může být zajímavý.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS