Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

The Guardian a jeho články zdarma

5. 7. 2010 v 20.37 · Rubrika: Web - Net, WordPress

Zajímavý obchodní model a službu majitelům webů postavených na WordPressu přináší britský deník The Guardian. Ten představil novou verzi pluginu, s jehož pomocí můžete na svém webu publikovat celé články tohoto levicově orientovaného listu.

Plugin se jmenuje The Guardian News Feed a po jeho instalaci a získání API klíče budete mít v administraci přehled nových článků. Můžete sami vybrat, které chcete zveřejnit, není ale dovoleno obsah jakkoli měnit a samozřejmě ani odstranit vloženou reklamu.

„Bloggeři budou moci procházet naše články na platformě WordPress a sami rozhodnou, které chtějí zveřejnit na svých blozích. Do článků budeme vkládat reklamy za účelem budování globální reklamní sítě The Guardian, ale bloggeři nebudou omezováni v udržování souvisejících příjmů a výdělcích na vlastních stránkách.“ Tisková zpráva

The Guardian je pochopitelně v angličtině. Službu můžete využít na anglicky psaných webech, každopádně stojí za zmínku kvůli onomu obchodnímu modelu, který umožňuje přebírání cizích článků pouze za vloženou reklamu s možností mixovat obsah do noty svým čtenářům. The Guardian také možná ukazuje směr, kterým by se mohla vydat i další velká média, namísto toho, aby svůj obsah uzavřela a zpoplatnila.

Ke stažení The Guardian News Feed:

http://wordpress.org/extend/plugins/the-guardian-news-feed/

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS