Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Telefónica zrychluje O2 Internet na doma až na 40 Mbps

30. 8. 2012 v 19.41 · Rubrika: Telekomunikace

Telefónica zrychlí od 3. září O2 Internet na doma z původních maximálních 25 Mbps na 40 Mbps. Zatímco rychlost vzroste až o 60 procent, cena zůstane zachována. Ke zvýšení rychlosti dojde v lokalitách, kde je dostupná technologie VDSL a navýšení je technicky možné. U nejpoužívanějšího tarifu Optimal vzroste maximální rychlost z původních 16 Mbps na 20 Mbps.

„Neustále pracujeme na zlepšování parametrů naší pevné sítě. Zvýšení stávající rychlosti zaznamená více než 180 tisíc našich zákazníků s tarify Optimal a Aktiv. Přitom nejvyšší rychlost stahování v rozmezí 30-40 Mbps je nyní nově dostupná pro dalších zhruba milion našich přípojek“, říká Aleš Veselý, ředitel segmentu domácností společnosti Telefónica Czech Republic.

„Naši zákazníci využívají čím dál více internetových služeb. Jednotliví členové domácnosti sledují na internetu videa, stahují velké soubory, připojují se i přes tablety, chytré telefony nebo chytré televize. Rychlejší připojení jim všem umožní využívat služby, jaké potřebují,“ dodává Veselý.

Zrychlení internetu stávajících zákazníků proběhne automaticky, není třeba žádná aktivace ani restart modemu. Stav navýšení rychlosti připojení si mohou zákazníci ověřit od 3. září na stránce www.o2.cz/zrychlujeme. Změna rychlosti se týká pouze zákazníků s Internetem na doma ve vybraných lokalitách a je závislá na technických parametrech přípojky.

Tarif současná rychlost

(stahování/odesílání v Mbps)

rychlost od 3. 9. 2012

(stahování/odesílání v Mbps)

akční cena/měs.
Start 2 / 0,25 2 / 0,25 400 Kč
Optimal 16 / 1
20 / 2
500 Kč
Aktiv 25 / 2
40 / 2
600 Kč

Rychlost připojení stále roste

Ještě před deseti lety byla nejvyšší rychlost fixního připojení pro domácnosti 128 kbps, a to v případě využití připojení prostřednictvím páru ISDN linek. Před pěti lety pak nejrychlejší ADSL nabízelo až 8 Mbps. S příchodem VDSL v květnu 2011 stoupla maximální rychlost v síti O2 na 25 Mbps a nyní roste až na 40 Mbps.

„Služby na bázi xDSL jsou nejdostupnějším způsobem, jak nabídnout co nejširšímu počtu uživatelů kvalitní a spolehlivé internetové připojení. Právě proto patří pevný internet od O2 mezi nejrozšířenější způsob připojení českých domácností k internetu,“ doplňuje Veselý.

Rychlost fixního připojení v síti O2

Rychlost fixního připojení v síti O2

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS