Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

T.S.BOHEMIA a.s. překonala obrat 2 miliardy a upevnila svou pozici druhého největšího IT e-shopu

11. 2. 2014 v 19.23 · Rubrika: Podnikání na Internetu, Tiskové zprávy

Největší moravský prodejce počítačů, elektroniky a domácích spotřebičů, firma T.S.BOHEMIA a.s., zaznamenala v roce 2013 rekordní meziroční nárůst obratu, a sice 23 %. V roce 2012 přitom činil meziroční nárůst 6 %. Celkový obrat za rok 2013 činil 2,022 mld. Kč vč. DPH.

Rok 2013 byl pro společnost T.S.BOHEMIA a.s. významný především akvizicí předního severomoravského prodejce Alfa Computer a.s. Tržby Alfa Computer a.s. byly do hospodářských výsledků společnosti započítávány od srpna. Díky tomu se se počet poboček rozrostl z 11 na 14. Mimo dvou nových poboček v Ostravě a jedné v Brně došlo v dubnu k přestěhování pobočky v Opavě do větších prostor. T.S.BOHEMIA tak po Zlíně, Liberci, Olomouci a Brně pokračuje v modelu otevírání velkých prodejen se showroomem a vlastním skladem. Snažíme se tak vyhovět zákazníkům, kteří si nechtějí jen vyzvednout balík, ale chtějí si zboží před koupí prohlédnout a vyzkoušet.

V roce 2013 zaznamenal internetový obchod www.tsbohemia.cz denně v průměru 52 000 návštěv. Počet zaměstnanců se k 28. 1. 2014 rozrostl o 65 na 152.

Počet objednávek za rok 2013 dosáhl 764 010. Z platebních metod převládala dobírka (39 % objednávek), následovaná platbou v hotovosti (36 %), kartou (20 %) a bankovním převodem (5 %).

T.S.BOHEMIA jako jediný e-shop s elektronikou nabízí od listopadu 2012 dopravu zdarma na všechny objednávky bez omezení minimální hodnotou – od kabelů až po velkou bílou techniku. I v roce 2013 díky tomu významně stoupl počet přepravených balíků. Ze skladu v Olomouci tak bylo průměrně za den expedováno 1860 zásilek. Pro zajímavost: nejtěžší jednokusová zásilka (speciální záložní zdroj) vážila 262 kg.

V roce 2014, kdy společnost oslaví 20 let působení na trhu, plánuje T.S.BOHEMIA a.s. významné rozšíření pobočkové sítě na území Čech a další upevnění pozice na trhu s výpočetní technikou a elektronikou.

O firmě T.S.BOHEMIA a.s.

Společnost T.S.Bohemia a.s. se sídlem v Olomouci je na trhu 20 let a prodává zboží přes internetový obchod www.tsbohemia.cz. S ročním obratem přes 2 miliardy se stala druhým největším internetovým obchodem v oblasti prodeje PC a výpočetní techniky v ČR. V současnosti má čtrnáct kamenných poboček po celé republice a největší IT showroom výpočetní techniky na ploše 800m2 v Olomouci . Je také provozovatelem Veterán ARENY v Olomouci, největšího soukromého muzea automobilových veteránů v ČR.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS