... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

T-Mobile spustil na Plzeňsku komerční síť LTE na 800 MHz

16. 6. 2014 v 23.00 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

T-Mobile se opět posunul blíž ke svému cíli, jímž je celorepublikové pokrytí rychlým mobilním internetem – uvedl do komerčního provozu síť LTE v okresu Plzeň-jih a dále spustil několik nových vysílačů LTE internetu v hlavním městě.

T-Mobile

Operátor v Praze posílil také svou 3G síť HSPA+ 42, která je tak již je dostupná pro více než čtyři pětiny jeho obyvatel. Rychlý mobilní internet 3G a LTE operátora T-Mobile tak bude do konce roku 2014 pokrývat 93 % populace České republiky a 80 % jejího území.

Výkonný ředitel technologického úseku T-Mobile, Vladimír Klein, k tomu řekl:

„Věřím, že lidé v České republice si zaslouží novou zkušenost s internetem a že T-Mobile jim nabízí to nejlepší, co v našem oboru existuje. Během následujících týdnů a měsíců se naši zákazníci mají na co těšit – míst pokrytých rychlým internetem bude výrazně přibývat.“

T-Mobile uvedl do komerčního provozu LTE síť vysílačů v celém okresu Plzeň-jih Plzeňského kraje, kde v první polovině dubna spustil jako první operátor plnohodnotný nejrychlejší mobilní internet na vydražených frekvencích 800 MHz ve zkušebním provozu. Obyvatelé Čížkova, Nových Mitrovic, Chlumu, Klikařova, Velkého Boru a mnoha dalších obcí tak nyní mají k dispozici nejlepší mobilní internet s rychlostmi až 75 Mbit/s pro stahování a až 25 Mbit/s pro nahrávání.

V Praze bylo nově spuštěno LTE pokrytí v městských částech Vinoř, Kbely a Čakovice a v obci Přezletice, rovněž na vydražených frekvencích 800 MHz.

Nejrychlejší mobilní internet chce operátor nabídnout přednostně zákazníkům ve venkovských oblastech a menších městech, které se nacházejí mimo pokrytí 3G.

V síti T-Mobile je nyní 200 000 mobilních zařízení podporujících LTE a více než 30 000 aktivních uživatelů (mají zařízení a SIM kartu podporující LTE, tarif obsahující data a nacházejí se na území pokrytém signálem LTE).

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS