Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Skryjte adresy svých odkazů

12. 7. 2010 v 00.10 · Rubrika: WordPress

Odkaz Kam vede tento odkaz? Skrýt adresu odkazovaného webu se může hodit z rozličných důvodů. Někdo tak zakrývá svou účast v affiliate ((Provize za přivedení zákazníka přes affiliate odkaz)) programu, jiní lidé se třeba domívají, že tak nepředají cílové odkazované stránce ranky ((Hodnocení webů vyhledávači)).

Můžete mít jiné důvody, proč nechcete, aby čtenář viděl adresu ve stavovém řádku svého prohlížeče, když na odkazu podrží kurzor myši.

Nechcete aby viděl kam se dostane v případě, že na odkaz klepne.

Ten odkaz v úvodu článku míří na tento článek. Nevypadá to tak a pokud chcete podobnou funkci použít, pomůže vám s tím plugin Link Hopper. V jeho nastavení můžete zadat skutečné adresy a přidělit jim zástupné jméno, které potom použijete v odkazu na webu.

Po instalaci a aktivaci pluginu najdete na panelu Nástroje odkaz Link Hopper.

Jak je vidět na obrázku (klepněte pro zvětšení), vlevo zadáte jméno odkazu, vpravo potom skutečnou adresu, na níž má být uživatel přesměrován. V horní části si vepište řetězec, jímž budou tyto nepravdivé odkazy v URL odděleny od těch normálních.

Link hopper

Link hopper

Jakmile uložíte změny, vpravo se objeví odkaz Test, který míří na vámi právě vytvořenou adresu a po klepnutí na něj by mělo dojít k přesměrování na adresu skutečnou.

Ke stažení Link Hopper:

http://wordpress.org/extend/plugins/link-hopper/

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Skryjte adresy svých odkazů”

  1. Libor napsal:

    Díky za tip. Používal jsem jiný plugin, ale tento je lepší, rychlý a srozumitelný.

  2. MS napsal:

    Tento plugin je opravdu jednoduchý. Já jsem zkoušel WP No External Links, který má i statistiku (což se u aff často může hodit).

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS