... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Seznam mění S-Rank a kvalita webu nevstupuje do výpočtů fulltextu

12. 2. 2015 v 09.41 · Rubrika: Blog, SEO, Zprávy - Události na internetu

Seznam.cz uveřejnil na svém blogu informaci o úpravě algoritmu pro výpočet S-Ranku a zároveň upozornil, že jeho hodnota nemá vliv na výsledky vyhledávání.

Seznam.cz

Aktualizovaný algoritmus S-Ranku nyní používá i signály, které dříve nebyly k dispozici a změna hodnoty tak nastane hlavně u webových stránek, o kterých neměl Seznam se starým algoritmem dostatek informací.

S-Rank by měl odrážet kvalitu a popularitu jednotlivých stránek, tato kvalita a popularita ale nijak nevstupuje do algoritmu výpočtu relevance při fulltextovém hledání. Jinými slovy algoritmus S-Ranku funguje zcela nezávisle a jeho hodnocení kvality s vyhledáváním nijak nesouvisí.

I nadále platí, že S-Rank odráží kvalitu a popularitu stránek, nezávislou na dotazech, nemá tedy žádný vztah k algoritmu výpočtu relevance při fulltextovém hledání. Hodnoty S-Ranku uživatelům lištičky pomáhají s orientací v kvalitě a popularitě stránek, které navštěvují.

Nabízí se přitom otázka, jestli algoritmus hledání počítá kvalitu sám a zohledňuje ji ve výsledcích, nebo jestli tedy vyhledávač Seznamu s kvalitou vůbec nepracuje.

Zdroj: Blog fulltextového týmu Seznam.cz

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Seznam mění S-Rank a kvalita webu nevstupuje do výpočtů fulltextu”

  1. Jan Profík napsal:

    Zajímavá změna, tak snad přispěje k lepšímu vyhledávání.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS