Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Seznam.cz proti Firmy-CZ.cz

22. 10. 2010 v 10.05 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

O podvodu katalogů na adresách www.katalog-cz-firem.cz a www.firmy-cz.cz informuje zde na Netzinu tento článek, kde najdete i kopii rozeslaného mailu a způsob, jakým se člověk podepsaný jménem Tomáš Michalka pokouší vylákat z lidí peníze. Jelikož je v katalozích kopie databáze Firmy.cz, její provozovatel Seznam.cz podnikne právní kroky proti jednání, které nese znaky nekalé soutěže.

Seznam o tom informuje na serveru Novinky.cz, kde zároveň uklidňuje své uživatele a říká, že v žádném případě nedošlo ke kompromitaci Firmy.cz. Podle mluvčí Seznamu majitel podvodných serverů pouze neoprávněně nakládal s daty zobrazovanými na klientské straně, tedy těmi běžně dostupnými.

Zpráva dále informuje, že kvůli podobným názvům serverů byli někteří uživatelé zmateni a z obavy o smazání záznamu zaplatili onu zpoplatněnou SMS. Další klienti serveru Firmy.cz se následně na Seznam obrátili s tím, že žádný zápis do katalogů firmy-cz.cz a katalog-cz-firem.cz neučinili a žádali po Seznamu pomoc a vysvětlení.

Související: Firmy-CZ.cz – pokus o podvod?

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS