... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Rotace banneru v PHP

24. 7. 2011 v 15.46 · Rubrika: Propagace a reklama, Tvorba webu

Jednoduché řešení pro případ, že potřebujete náhodně střídat banner (nebo i jiný obrázek) po každém načtení stránky.


<?php $banner = array("<a href=\"http://www.netzin.cz\"><img src=\"/image/banner.gif\"></a>", "<a href=\"http://www.wpkniha.cz\"><img src=\"/image/banner2.gif\"></a>");
mt_srand(time());
$random_index = mt_rand(1, (count($banner)));
$random_index--;

?> <? echo "$banner[$random_index]" ?>


Červeně jsou zvýrazněné části, které je potřeba změnit. Tedy vždy adresu odkazu a adresu samotného obrázku banneru. Zápisy jsou odděleny čárkou a můžete jich pochopitelně přidat víc.

V případě tohoto kódu bude první banner, soubor banner.gif, uložen ve složce s názvem image a pokud na něj uživatel klikne, dostane se na adresu http://www.netzin.cz. Druhý banner je soubor s názvem banner2.gif, je rovněž uložen ve složce image (jde o relativní zápis adresy) a cílem odkazu je http://www.wpkniha.cz.

Kompletní příklad

Struktura souborůMáte na webu soubor index.php, který je výchozí a v jehož zdrojovém kódu je výše popsaný zápis rotujícího banneru. Znamená to, že aby zápis fungoval, musí být na stejně úrovni adresářové struktury složka s názvem image a v ní dva soubory: banner.gif a banner2.gif.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS