Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Rada ČTÚ jedná o použití kmitočtů od 39,5 GHz do 43,5 GHz

28. 11. 2013 v 17.32 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

ČTÚRada Českého telekomunikačního úřadu odsouhlasila k veřejné konzultaci návrh změn ve využití rádiového spektra v rozsahu kmitočtů od 39,5 GHz do 43,5 GHz, původně určeného k provozu multimediálních bezdrátových systémů. Nově navržené podmínky umožní v tomto pásmu zavádět vysokokapacitní pevné spoje typu bod-bod.

Rada ČTÚ se na svém zasedání v posledním listopadovém týdnu dále seznámila s hodnocením současného stavu trhu šíření televizního vysílání. Dokument konstatuje, že zemské digitální vysílání pokrývá v současné době více než 95 % obyvatelstva celoplošnými programy a rychle se zvyšuje i pokrytí regionálním vysíláním. Celková kapacita multiplexů nyní pokrývá poptávku poskytovatelů obsahu po celoplošném vysílání a dává i určitou možnost pro přechod mezi jednotlivými multiplexy. Počet příjemců kabelového i satelitního televizního vysílání mírně klesá, a to jako reakce jednak na dodatečné zavedení poplatků příjemcům satelitního vysílání a jednak na zvyšující se konkurenci volně dostupného zemského televizního vysílání.

Dále se Rada ČTÚ seznámila se záměrem úřadu předložit do veřejné konzultace výsledky mapování širokopásmové infrastruktury v rámci přípravy programu na podporu projektů zaměřených na budování přístupových sítí nové generace (NGA). Veřejnou konzultaci považuje ČTÚ za důležitý krok při ověření výsledků mapování.

Detailní informace o činnosti regulátora naleznou zájemci v Měsíční monitorovací zprávě za listopad 2013.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS