... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

První smartphone s operačním systémem Tizen se jmenuje Samsung Z

5. 6. 2014 v 12.46 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., představila Samsung Z − první komerčně dostupný smartphone s operačním systémem Tizen. K vidění je na konferenci Tizen Developer Conference v San Franciscu od 3. června 2014.

Samsung Z

Operační systém Tizen je pro nejnovější prémiový smartphone Samsung Z plně optimalizován a nabízí rychlý a výkonný software. Společně s 4,8palcovým HD Super AMOLED displejem a čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 2,3 GHz je Samsung Z ideální volbou pro zákazníky, kteří chtějí nové uživatelské prostředí v kombinaci s výkonným a lehkým smartphonem.

Design Samsung Z se od jiných modelů na první pohled liší. Charakterizuje ho tenké hranaté tělo s propracovanými liniemi, které současně zachovávají typické prvky mobilních zařízení značky Samsung. V nabídce budou dvě varianty barev – černá a zlatá.

Operační systém Tizen

Operační systém Tizen zajišťuje rychlý výkon s vylepšenou správou paměti. Novinka tak nabízí rychlejší spouštění a bezprostřední multi-tasking, plně podporuje 2D a 3D grafické zobrazení, má plynulejší rolování a lepší vykreslení webových stránek. Stejně jako u modelů nejvyšší třídy nechybí u Samsung Z režim maximální úspory energie nebo vestavěný snímač otisku prstů pro maximální ochranu soukromých dat.

Majitelé Samsung Z získají přístup k dalším aplikacím prostřednictvím Tizen Store. Samsung plánuje rovněž uspořádat soutěže pro vývojáře aplikací na bázi Tizen v Rusku a v členských zemích SNS, aby obohatil ekosystém Tizen při uvedení zařízení na trh.

Samsung Z bude dostupný ve 3. čtvrtletí roku 2014 v Rusku, poté bude expandovat na další trhy.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS