Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Proč zvolit WordPress

28. 6. 2010 v 01.38 · Rubrika: WordPress

Někdy během roku 2006 jsem si začal poprvé zahrávat s redakčními systémy. Obecně systémy pro správu webového obsahu, které jsou pro každého zdarma, mě hodně baví. Vyzkoušel jsem všechny možné, používám MediaWiki, DokuWiki, TextPattern, Drupal, Coppermine Photo Gallery, používal jsem RS2 a ještě mnoho dalších.

Využíval jsem mnoha blogovacích systémů jako Bloguje.cz, Blogger.com, Blog.cz a další. Spravuji několik webů (20-30) postavených právě na open-source systémech.

WordPress jako systém pro bloggery jsem potkal v témže roce a hodně mě oslovil. Líbila se mi ta snadná administrace a ty úžasné možnosti nastavení, byť z dnešního pohledu jsem o nich tenkrát neměl ani potuchy.

WordPress byl ale také hodně problematický. Majitelé webhostingu, který jsem používal a dodnes částečně používám, mě upozorňovali na problémy, které jim způsobuje na serveru – WordPress totiž dokázal vytížit procesor na 100% při jedné jediné operaci.

S dalšími verzemi však tyto problémy ustaly a já mám dostatečný odstup na to, abych mohl říct, že WordPress ukázal se být nejlepší a jeho vývoj nejlépe vedený.

Stále se totiž přibližuje klasickému uživateli. Všechny funkce se mění tak, aby bylo možné všechno zařídit přímo z administrace (viz. třeba novinka Custom menu ve verzi 3.0) a roste i počet kvalitních pluginů, které se dají bezproblémově používat.

WordPress proto doporučuju kde můžu. Pro člověka začátečníka je úžasný a své si v něm najde i ostřílený profesionál.

Pokud se mě tedy někdo zeptá, jaký je nejlepší systém pro blog, odpovím mu bez rozmýšlení, že právě WordPress.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS