Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Problém klávesnice

22. 11. 2011 v 20.46 · Rubrika: Blog

Vždycky jsem věděl, že pro pohodlné psaní je prostě potřeba klávesnice, na které se pohodlně píše. Jiná možnost není, ale nikdy jsem to nemusel řešit, protože se mi do rukou dostávali pouze klávesnice, na kterých se psalo dobře. Můj problém s klávesnicí nastal v okamžiku, kdy se mi zachtělo něčeho „lepšího“. Chtěl jsem mít na klávesách špičaté a hranaté závorky, chtěl jsem tam mít zavináč a # a další značky, které se úplně běžně nepoužívají – tedy pokud neděláte weby. No a tak jsem si klávesnici koupil.

Vlastně ne! Takto jednoduché to nebylo. Nejdřív jsem velmi rychle zjistil, že v kamenné prodejně takovou klávesnici neseženu, protože na mé požadavky prodavači reagovali zdvihnutým obočím a udivenými pohledy. Bylo pár takových aktivních, že mi to až bylo trapné, kteří se dlouho přehrabovali v regálech: „Nízký zdvih říkáte? A nějaký zvláštní značky? Tak si to polepte, to ne? Hm, nevím, jestli se to vyrábí.“

Tak jsem hledal na internetu. Klávesnice Saitek K120 Slim na Alza.cz, červená, ladí mi s myší. Navíc v akci, ještě k tomu s nějakou hrou a USB HUBem. No vida, tak proč ne. Jedna z mála vyhovujících, navíc multimediální, tak uvidíme, co se z toho vyvine.

Klávesnice Saitek

Neuvěřitelnej šit!

Dobře to vystihl uživatel Heureka.cz, který napsal:

Klávesy jdou mačkat velmi ztuha, zasekávají se… nutno stisknout přesně ve středu každé klávesy jinak se zapříčí… zkrátka pro běžnou programátorskou práci naprosto nevhodná…

(Já jsem o tom už psal taky, viz Jak špatná klávesnice brzdí tvůrčí činnost)

Klávesnici jsem přebíral osobně, takže jsem měl možnost ji vyzkoušet a celkem snadno zjistit, že mezerník reaguje jen v jednom bodě. Ale neudělal jsem to, jelikož jsem se zaobíral tím Alza automatem, který si sám bere peníze (viděl jsem ho poprvé a vzhledem ke zkušenosti s Alzou také naposled).

Klávesnice druhá

Následující týdny jsem se tedy zaobíral strkáním papírků pod jednotlivé klávesy a přemýšlením, jestli se to třeba brzy neošoupe a nebude možné na tom normálně psát. Až dnes jsem byl v Hypernově a procházel se v hračkách, zabloudil do uličky IT a tam ji uviděl. Značka Delux, nemá sice popisky, které potřebuju, ale má nízký zdvih. Vyznačuje se tím, že klouže po stole a je navíc divně prohnutá, takže při psaní spodní část naráží do stolu.

Nemyslím si o sobě, že jsem nějaký hloupý spotřebitel. Docela dobře odhaluji všechny obchodnické triky a umím posoudit skutečnou kvalitu a hodnotu výrobku. S klávesnicí jsem ale neuspěl.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Problém klávesnice”

  1. J.T. napsal:

    Mám to podobně. Po několika zkušenostech jsem narazil na tohle – sice naprosto levný „šunt“, ale mám ji už rok a naprostá spokojenost! Nízký, téměř „notebookový“ zdvih tlačítek, hromada znaků, prostě paráda. Zvykl jsem si velmi rychle a už bych jiný typ ani nechtěl. Jedinou nevýhodou je, že když nad klávesnicí posvačím, drobečky se dostanou pod tlačítka a pak je musím vyfoukat, díky nízkému zdvihu stačí opravdu málo, aby tlačítko na drobeček narazilo :-)

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS