Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Příjmy webu záleží na jeho majiteli, nikoli na webu samotném

22. 6. 2014 v 00.10 · Rubrika: Blog, Podnikání na Internetu

penízeKaždý web může při troše dobré vůle vydělávat nějaké peníze. Pokud máte malý web s PPC reklamou, snadno získáte pár korun na zaplacení domény a když dáte PPC po celém webu, můžete vydělat i víc. Když máte návštěvnost, vyděláte na bannerech, affiliate programech apod. To všechno je možné.

Na internetu se můžete setkat s názorem, že takový a takový web má takové a takové příjmy. Někdo vám může chtít web prodat a řekne vám, kolik web vydělává. Vy můžete chtít prodat web a řeknete potencionálnímu kupujícímu, že ty vaše stránky vydělávají tolik a tolik peněz měsíčně a ročně.

Přitom je to celé nesmysl.

Za prvé na PPC budete vydělávat tehdy, když jako majitel dobrým obsahem přilákáte návštěvníky a ti vám na reklamu kliknou. Odkazy můžete prodávat pokud má váš web ranky (co si budeme namlouvat že) a další reklamu pokud máte stabilní návštěvnost. To všechno ale není věcí samotného webu.

Pokud se budeme bavit o nějakých menších statických webech s neaktualizovaným obsahem, který získal nějaké pozice ve vyhledávačích na nějaké fráze, z nichž plynou stabilní příjmy, tak proč ne. Jestli se budeme bavit o zavedeném (a to slovo zavedeném je zde důležité) e-shopu, rovněž můžeme ze současných příjmů odvodit i ty budoucí.

Do hry ale při změně majitele webu vstupuje celá řada faktorů, které příjmy stránek ovlivňují. Jenom pár zásadních otázek:
Odkud měl původní web návštěvnost? Jak se jeho majitel staral o linkbuilding, jako platil reklamu (platí zejména u e-shopu), má web stabilní čtenáře? A jak se k tomu postaví nový majitel?

Samozřejmě, nový majitel se k tomu může postavit úplně jinak, prodávat reklamu na jiných místech, kupovat ji na jiných místech, a to vše za jiné ceny.

O nějakém zisku webu, jakožto kusu zdrojového kódu na serveru, proto nemůže být řeč. Výdělek webu vždy záleží pouze na majiteli, web je pouze nástroj, nebo chcete-li prostředek k dosahování příjmů, nikoli samostatný generátor peněz, jak se vám někdo může chtít snažit namluvit.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Příjmy webu záleží na jeho majiteli, nikoli na webu samotném”

  1. Ono stačí keď zmení zopár či už externých faktorov alebo interných a výsledky môžu byť celkom odlišné

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS