Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

PrestaShop – open source systém pro eshop

PrestashopPomyslnou soutěž o nejpoužívanější open-source aplikaci pro tvorbu internetových elektronických obchodů vyhrál zřejmě PrestaShop. Kromě nejrozsáhlejších materiálů a informací v rámci webu o tom svědčí například i průzkum agentury Markent připravený pro správce naší národní domény CZ.NIC.

Podle něj provozují své vlastní WWW stránky 2 procenta dotázaných respondentů, e-mail na vlastní doméně pak má jen několik z nich. Mezi nejčastěji využívané webhostingy patří Web zdarma a mezi nejrozšířenější CMS – systémy pro správu webového obsahu, pak právě Prestashop.

Další skupina dotazů se týkala provozu vlastního webu a provozování e-mailu na vlastní doméně. Zatímco vlastní WWW stránky provozují 2 procenta dotázaných, e-mail na vlastní doméně provozuje pouze několik respondentů. Nejčastěji využívanými webhostingy jsou Web zdarma, Forpsi, Banan.cz a Netstranky.cz. Mezi nejrozšířenějšími redakčními systémy patří PrestaShop, Joomla, web.dnes, Active24 nebo Bohemiasoft.

Průzkum agentury Markent

Průzkum agentury Markent

Není jasné, jací lidé byli v rámci tohoto průzkumu osloveni, nicméně i tak považuji výsledek za velmi smutný. Znamená totiž, že lidé tráví svůj čas nejčastěji tvorbou e-shopů a používají přitom webhosting zdarma. Do budoucna by byl jistě zajímavý průzkum toho, kolik majitelů takových e-shopů něco vydělává.

Nicméně i já jsem Prestashop po nějaké vyzkoušel a musím říct, že od doby mého posledního testování udělal velký pokrok. Chci proto o něm sem na Netzin napsat sérii článků, ne tak rozsáhlou jako má WordPress, ale myslím, že pro někoho užitečnou. Půjde spíš o stručné informace a skromné rady při nastavování a používání.

A toto je úvodní článek chystaného seriálu.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “PrestaShop – open source systém pro eshop”

  1. Jirka Štencek napsal:

    Těším se na nový seriál. Prestashop mě dost zajímá a sám se chystám nový eshop spustit právě na něm. Moc rád se proto dozvím tipy a triky na tento systém.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS