Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Posterous končí – blogujte pouze „na svém“

PosterousPosterous není první a nebude zcela jistě ani poslední službou, která se prostě zavře.

Ono blogování není v dnešní době zase tak cool a provozovatelé podobných služeb na něm i špatně vydělávají. Tedy blogovací služby provozují spíš subjekty jako doplněk k něčemu většímu a často nezbývá čas a prostředky se o ně starat v takové míře, jakou by si zasloužily.

Posterous ukončí svůj provoz k poslednímu dubnu 2013 a tímto datem skončí také veškerá možnost zálohování a exportu dat jednotlivých uživatelů. V oficiálním vyjádření na blogu Posterous je návod na stažení veškerého obsahu.

Pro uživatele se nabízejí alternativy ve formě přechodu do jiné blogovací služby. Jak píše například Lupa, jeden z původních zakladatelů chystá službu Posthaven, kde slibuje věčný provoz, ovšem placený.

Já jsem toho názoru, že není nad to použít vlastní webhosting s doménou a mít navždy klid.

Zde proto přidávám několik dalších souvisejících odkazů:

Odkazovaný článek o instalaci WordPressu (jakožto nejlepšího nástroje pro blogování) zde na Netzinu je staršího data, ve skutečnosti je dnes instalace tohoto redakčního systému ještě jednodušší…

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS