Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Podpora Bloguje.cz končí k 30.6.2012

LAAR, a.s. provozující blogovací systém Bloguje.cz, oznámila konec podpory této služby k poslednímu červnu letošního roku. Společnost dále nemůže garantovat odpovídající podmínky provozu, což jinak řečeno znamená, že se o systém nebude nadále nikdo starat.

bloguje.cz

Do 31.12.2012 si mohou uživatelé zažádat o přesměrování z původní adresy blogu na adresu novou, návody pro přesun obsahu budou zveřejněny v nejbližší době.

Bloguje.cz vzniklo z iniciativy několika nadšenců – blogerů na jaře roku 2003, a ve své době byla služba uznávána především díky přístupu k autorům a dodržování pravidel, jejichž následkem byla mimo jiné absence „mrtvých“ blogů s jedním úvodním článkem.

Autoři systému

Programování: Martin Malý

Design: Libor Krayzel, Martin Malý, Robert Madaj, Miloslav Lešetický

Tím se bloguje.cz odlišovalo od svých tehdejších konkurentů, například blog.cz, který sice vítězil v počtu blogů a uživatelů, nicméně kvalita jednotlivých „deníčků“ byla často spíš terčem posměchu.

Martin Malý v roce 2008:

Pokud se někdo ke svému účtu nepřihlásí 110 dní a jeho weblog má méně než 5 záznamů, je bez výstrahy smazán. Pokud je na weblogu více než 5 příspěvků, je autorovi zaslán e-mail s výzvou, aby se do čtrnácti dnů buď přihlásil, nebo aby požádal o archivaci. Pokud se neozve přibližně do měsíce, je účet smazán.

Z toho vyplývá, že pokud se autor weblogu s více jak pěti záznamy nepřihlásí po dobu téměř pěti měsíců, přijde o svá data. Denně je smazáno několik takových deníčků, jejichž autoři si chtěli blogování vyzkoušet, ale velmi rychle je to přestalo bavit. Za celou dobu provozování systému bloguje.cz se stalo jen několikrát, že by se někdo dožadoval obnovy dat.

LAAR a.s. provozuje kromě Bloguje ještě službu Teidu.cz, jejímž autorem je rovněž Martin Malý. Ten se nyní snaží o znovupřevzetí Bloguje.cz.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS