Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Počítač se stává věcí osobní potřeby, členové domácnosti se o něj nedělí

Čím dál více uživatelů využívá k připojení na Internet vlastní počítač, který nesdílí s dalšími členy domácnosti. Souvisí to s aktuálním trendem rostoucího počtu jednočlenných domácností stejně jako s pokračujícím růstem počtu počítačů v domácnostech.

Vyplývá to z nejnovějšího výzkumu společnosti MEDIARESEARCH zpracovaného pro Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR). Průzkum se realizuje pravidelně a vždy se ho účastní kolem 2 300 respondentů starších 10 let z internetových domácností.

Výsledky ukazují, že ve více než polovině případů dnes v Česku připadá jeden počítač s připojením na Internet na jednoho uživatele. Často zastoupený je i model, kdy jeden počítač využívají společně dva uživatelé. Taková situace nastává v necelé třetině případů. Zbylých 12 % počítačů s připojením na internet pak podle posledního průzkumu připadá na využívání třech a více uživatelů.

Trend snižujícího se počtu uživatelů na jeden počítač souvisí zejména s obecným růstem podílu jednočlenných domácností a růstem počtu počítačů v domácnostech – dva a více počítačů má aktuálně 43 % domácností.

Z domácích počítačů pak přistupují lidé na internet nejčastěji přes prohlížeč Internet Explorer, který si dlouhodobě drží první místo – aktuálně jej používá 40 % respondentů. Druhým nejpoužívanějším prohlížečem je Mozilla Firefox, který používá 34 % uživatelů a na třetím místě se drží Chrome se 17% podílem.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS