Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Osobní zkušenost a recenze O2 TV

26. 7. 2011 v 23.10 · Rubrika: Telekomunikace

Logo O2O2 TV, neboli digitální televize šířená po kabelu pevné linky.

Počáteční nadšení už opadlo a je na čase objektivní zhodnocení kvality i spektra služeb.

Zapojení O2 TV

Technické nároky

Ke zprovoznění televize je potřeba telefonní zásuvka. V dnešní době není potřeba samotný telefon (hlasové služby) stejně jako u internetového připojení ADSL/VDSL. Nicméně když už si někdo internet a televizi od O2 pořídí, možnost telefonovat je k tomu za téměř symbolickou částku (120 Kč a v tom 300 minut na pevnou nebo 60 na mobil).

Důležité je, že v případě ADSL se rychlost na přípojce při současném běhu televize sníží o 3,5 Mb/s, což může u pomalejších připojení způsobit komplikace s používáním internetu (televize je přednější, zde by k omezení nebo chybám docházet nemělo). U novější technologie VDSL by měla být O2 TV jakoby navíc, tedy rychlost internetového připojení kvůli jejímu provozu zákazníkovi neklesá.

K připojení je potřeba modem (stejně jako k ADSL/VDSL) a set-top-box. Schéma zapojení je na obrázku výše (zdroj O2-TV.cz). Set-top-box Telefónica dodává na splátky nebo do pronájmu za symbolickou korunu měsíčně. Lze ho i koupit za standardní cenu (2900 Kč).

Skladba programů

Za jednu cenu je vždy základní balíček programů. Je jich 21, naše české, slovenské, BBC a také kanál O2info, který je zde prezentován jako program, jde ale o reklamy a upoutávky na filmy ve videotéce.

K základnímu balíčku si zákazník vybírá dva tematické balíčky v základní ceně, další balíčky si může připlatit (100 Kč měsíčně za jeden). Takže například 21 základních programů + filmy + dokumenty, nebo základní balíček + HBO + HBO on Demand (výběr filmů, které lze kdykoli zdarma shlédnout, filmy se průběžně obměňují).

Doplňkové služby

Součástí O2 TV jsou i další služby:

TV archiv

Archiv vybraných českých pořadů ke shlédnutí. V archivu jsou k dispozici 7 dní od jejich vysílání.

Videotéka

Půjčovna filmů. Za novinky chce Telefónica 55 Kč, něco je v akci za 45 nebo 35 korun, Večerníček je za deset korun. Právě poslední cena desetiminutového pořadu mě odradila vůbec videotéku používat, ostatně s HBO to ani není potřeba.

O2 TV Nahrávání

Zajímavá služba. V TV průvodci (možno i přes web) si zvolíte pořad, který chcete nahrát. Musíte to ale udělat maximálně tři minuty před začátkem pořadu, za pořadem je potom patnáctiminutová rezerva. Vybrané pořady se nahrávají na vzdálený server, kde má zákazník 10 hodin místa a pořady tam lze uložit na 7 dní.

Brzy jsem zjistil, že 10 hodin je málo a služba má i další nedokonalosti. Otravné je například to, že se nahrává podle času uvedeném v programu konkrétního kanálu a jelikož žádný pořad ve skutečnosti na čas nezačíná, je potřeba vždy přetáčet reklamy před jeho začátkem. Na druhou stranu je to pořád lepší, než dívat se online bez možnosti si film kdykoli zastavit.

Cena

Standardní cena O2 TV je 650 Kč měsíčně. K internetu (ADSL nebo VDSL) je to 400 Kč. Telefónica má navíc pořád nějaké akce, takže třeba teď je televize k internetu na půl roku za 250 Kč.

Zřízení lze pořídit v akcích po jedné koruně (modem, instalace). Závazek je podle typu akce na jeden až dva roky.

Při zkoumání konkurence jsem nenarazil na nižší cenu pořízení, měsíční částka ale už často nižší je.

V tabulce jsou ceny za základní programy + nějaký balíček, kde je HBO. Pokud to jde, porovnávám tedy přibližně svou skladbu programů:

Firma Cena za měsíc Poznámka
Digi TV 260 Kč 52 programů, ale bez HBO, jde pouze o programy, které jsou i klasicky na satelitu zdarma
CS Link 290 Kč Cena je za HBO, k tomu potřeba ještě základní karta
T-Mobile 299 Kč Cena je za HBO, základní programy jsou ale zdarma
UPC 453 Kč Základ 150 Kč, HBO 303 Kč

I přes vyšší cenu je televize od O2 celkem přijatelná služba v kombinaci s internetem, samotnou za 650 Kč bych si ji ale nepořizoval.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Osobní zkušenost a recenze O2 TV”

 1. Antonín napsal:

  Dne 31.12.2012 v 13:30 hod. jsem hovořil s naprosto opilou operátorkou, které jsem se snažil popsat svůj problém, ale komunikace byla zbytečná. Proto jsem ukončil hovor s tím, že nebudu komunikovat s opilou osobou. Tato ožralá dáma mne ještě vypisovala nesmyslné SMS zprávy z operačního čísla 999220, což je O2. Je to vůbec možné ??? Dnešní společnost O2, je si jistá zákazníky a chovají se nadřazeně ! TUTO SPOLEČNOST NEDOPORUČUJI ! ! !

 2. ronienka napsal:

  Tuto společnost NEDOPORUČUJI,neseriózní chování k zákazníkům,v případě problému neragují a jen slibují a nic z toho.Hlavně ,že z lidí tahají peníze,ale kvalita nulová ,myslím,že v dnešním konkurenčním boji by se měli zamyslet nad svým jednáním k zákazníkům .

 3. martin napsal:

  Objednal jsem si internet a za dva dny přijel technik, což by bylo super. Ale jelikož nějakej chytrák z O2 mně řekl, že nebudu potřebovat jiný modem (VDSL), i když jsem mu řekl jaký mám typ a ať to prověří. Prej, že fungovat bude, hovno.
  Musel jsem doobjednat nový a už 14dní čekám, než dorazí.
  Ob den jsem tam volal a a nikdo s těch chytráků nedokázal zařídit odeslání a vymlouvají se na nějakou systémovou chybu a že to předají daším „odborníků“. Kdy dojde fakt nevím, ale jestli to nebude dnes, tak odstupuji od smlouvy.

 4. Patrik napsal:

  dobrý den, všichni tu píšete jak jste z O2 nespokojení. tak to já jsem spokojen.
  operátoři semnou vždy vyřešili technické potíže a na víc mám mega slevu na tv
  plus internet. u T-mobile platím o 150 kč víc, a mám jen internet. navíc pokud
  řeším s T-mobilem technické potíže, tak to trvá mnohem dýl než u O2. taky jsem
  moc spokojen s O2 tv. díky zpětnému zhlédnutí mi neuteče žádný pořad
  v tv. a pokud vám příště někdo nabídne ňjákou smlouvu, tak si ji nejdřív pořádně
  prostudujte i kdyby jste si na to museli vzít lupu. já mám svoji smlouvu
  důkladně přečtenou a tak si mohu být na sto procent jistý že mě nikdo nepodvede.

 5. Sára napsal:

  Já mám o2 tv zhruba rok a jsem velice spokojená. Prakticky využívám všechny možnosti, které tato TV nabízí. Zatím jsem neměla žádný problém a velice vítám, že nejsem omezena časem a dívám se kdy chci a na co chci. Případně si pořad zastavím, uvařím kafe a pak se jdu dodívat. To jsou služby, které vítám.

 6. kikinaaa napsal:

  Nrdoporucuji katastrofa čekání tahani peněz z lidi.Nesmyslne odměny za dobití
  Prý zkvalitnovani služeb 😃😃😃 picoviny.Ani se nedivím,ze mi volají z jiných operátorů.Poskytuji daleko lepší služby než nějaký vychcany O2.Timto s těma vychcankama končím.Zdar všem v O2 zmrdi

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS