Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Operátoři vyslyšeli naše prosby. Data padají z nebe!

28. 4. 2017 v 10.06 · Rubrika: Telekomunikace

Svět nás může potěšit řadou malých i velkých událostí. Slunečným a teplým počasím, nově vyvinutým lékem proti závažné nemoci nebo dokonce ukončením válečného konfliktu. Tentokrát jsou to ale nové datové tarify, které mají potěšit nejen mladší generace. De o událost, která změní svět, větší porce dat vždy potěší. Trefili se operátoři do vkusu Čechů a Moravanů, nebo jim udělali jen další čáru přes rozpočet?

mobilní internet

mobilní internet – ilustrační foto

Vodafone myslí na vše

Mezi lidmi se šeptá, že je to právě Vodafone, který z „velké mobilní trojky“ nabízí ty nejvýhodnější tarify a datové balíčky. Těžko říct, zda podobný názor sdílí naprostá většina internetových maniaků, ale jedno je jisté. Operátor letos přišel s jednoznačně nejrozšířenější nabídkou a nezapomněl ani na rodiny. Speciální rodinný tarif pak nabízí za 2 500 Kč. Patří do něj pochopitelně neomezené volání do všech sítí včetně SMS a na české poměry neuvěřitelný balíček 42 GB, což je opravdu solidní datová nálož. Pokud si navíc vše rozpočítáme, na jednoho z čtyřčlenné rodiny vychází tarif s objemem 10,5 GB na 625 Kč. Existuje i levnější varianta za 2000 Kč, ale jen s 12 GB dat.

Možnosti mobilní internetu se u Vodafone rozšířily už koncem minulého roku. Přišly s tarifem Red data+, a to o objemu 4 nebo rovnou 10 GB. Sdílení se umožňuje buď na dvě anebo čtyři sim karty, a to za 499, respektive 999 Kč měsíčně. Rodiny, které mají u tohoto operátora smlouvu, si tedy mohou jednoznačně polepšit.

Polepšil se i T-Mobile, i když za vyšší cenu

Nejprofláklejší flat pro jednotlivce u T- Mobile dříve vyšel na 749 Kč. Zahrnuto zde bylo neomezené volání, SMS zdarma a k tomu navíc i 1,5 GB internetu. Další data byla pouze za příplatek. Nové tarify od T-Mobile pak oproti původní nabídce lehce podražily. Přesněji o 50 Kč, a mohl tak vzniknout tarif za 799 Kč s téměř totožnými podmínkami, ovšem se 4 GB. Za tisícovku bez jedné koruny pak gigabajtů můžete mít rovnou 8, což je menší podpásovka pro Vodafone, který pro jednotlivce za totožnou cenu nabízí pouze 4 GB.

V O2 usnuli na vavřínech

Celé 4 roky uplynuly od doby, kdy společnost O2 jako první přišla s tehdy až překvapivě výhodnými neomezenými tarify a rozpočtem pro mobilní internet. Přesněji šlo o revoluční tarif Free. Ostatní operátoři ji následovali a letos to prozatím vypadá, že bude spíše ona následovat je.

Společnost prozatím nepřišla s žádnou novinkou ani inovací, která by byla zaměřena na rodiny nebo jednotlivce. Datové tarify O2 zůstávají stejné a nehnou se ani o 1 MB. Přesto je příliš brzo na ukvapené závěry. Z roku 2017 prozatím uplynuly necelé 4 měsíce, a tak má operátor ještě čas a prostor vytvořit nabídku, která by měla potenciál převálcovat jak Vodafone, tak i T-Mobile.

PR text

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS