Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Online nakupuje 47 procent lidí připojených k internetu

25. 9. 2013 v 16.25 · Rubrika: Podnikání na Internetu, Web - Net

47 procent lidí využívajících internet nakoupí online alespoň jednou za měsíc.

Nejoblíbenějším zbožím je oblečení, obuv a elektronika.

Informace vycházejí z aktuálního výzkumu Ecommerce 2013, který pro Asociaci pro elektronickou komerci pravidelně realizuje společnost MEDIARESEARCH. Výzkum proběhl na Českém národním panelu a zúčastnilo se ho 1 514 respondentů z aktivní internetové populace.

Podle tohoto průzkumu 90 procent lidí nakoupí jednou ročně, téměř polovina respondentů pak uvedla, že online nakupuje alespoň jednou za měsíc. Šest procent lidí si nakoupí i jednou za týden.

Čím dál oblíbenější je nakupování prostřednictvím chytrých telefonů a tabletů. Čtvrtina majitelů takových zařízení uvedla, že už v minulosti tímto způsobem něco nakoupila.

Co lidé nakupují

Až polovinu nákupů tvořilo oblečení a obuv, oblíbená je ale i elektronika: počítače, notebooky, hardware, mobily a další mobilní zařízení. Oblíbené je také sportovní oblečení a vybavení.

Hodnocení kvality eshopů

Z průzkumu také vyplynulo, že až 80 procent zákazníků zohledňuje při výběru internetového obchodu recenze ostatních uživatelů. S kvalitou eshopů je naprostá většina respondentů spokojena, špatné zkušenosti s online nakupováním má pouze 1 procento zákazníků. Důvodem jejich nespokojenosti je dlouhá doba doručení, problémy s dodáním zboží, nespokojenost s doručeným produktem nebo chybné informace na stránkách eshopu.

Ecommerce 2013

Ecommerce 2013

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Online nakupuje 47 procent lidí připojených k internetu”

  1. Trička napsal:

    A toto číslo rok od roku samozřejmě poroste. Stará generace byť se učí, je pořád nedůvěřivá a raději zaběhne do Tesca.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS