Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Ohlasy na knihu o WordPressu

17. 2. 2011 v 23.45 · Rubrika: WordPress

Jako autor musím vyjádřit oficiální poděkování všem, kteří mi dali jakoukoli zpětnou vazbu. Těm, kteří mi děkuji v e-mailových zprávách. Těm, kteří mě pochválí a obrátí se na mě s dotazem, ale i těm, kteří mi vyčítají, že jsem něco opomenul.

Proč o WordPressu

Když jsem přemýšlel nad tématem nějaké odborné knihy, kterou bych sepsal, volba padla na redakční systém WordPress. Za prvé jsem v době rozhodování neměl povědomí o tom, že by česká kniha s tímto zaměřením existovala, za druhé i přes existenci jiných publikací je tato moje první skutečně česká, napsána českým autorem, určena pro české prostředí.

Chtěl jsem napsat něco osobního, pro lidi, kteří chtějí vytvářet obsah na webu – WordPress je pro ně správnou volbou, protože publikování v něm je efektivní, bez zbytečného zdržování. Mají k dispozici mnoho doplňkových funkcí a mnoho motivů vzhledu.

Chtěl jsem podat pomocnou ruku a říct: „Hele člověče, takhle to dělám už léta a tenhle plugin mi několik let bez problémů funguje. Zkus ho.“

A myslím, že se mi to povedlo.

Celým obsahem jsou pouze informace, screenshoty a ukázky kódů. Kniha má přes 250 stran a je v ní přes 200 obrázků.

Recenze

První recenzi napsala Michaela Vítková na WPress.cz. Poslední odstavec říká, že:

Hledáte-li průvodce tvorbou webu ve WordPressu, který vám předá řadu tipů a zkušeností z praxe, pak s touto knížkou nesáhnete vedle. Očekáváte-li řešení zapeklitých problémů a potřebujete-li provést velmi pokročilé úpravy, pak zde odpovědi na své otázky pravděpodobně nenajdete.

Druhou recenzi napsal Martin Malý a vyšla před několika dny na Zdrojak.cz. Opět si dovolím ocitovat poslední odstavec:

Kniha je cílena na širokou masu „správců webu z nezbytí“, začínajících webmasterů a lidí, kteří chtějí provozovat web, aniž by si jej nutně nechali vybudovat na míru. V knize najdou užitečného rádce a pomocníka do začátků s WordPressem. Její úroveň je solidní a vyrovnaná. Pro ostříleného programátora asi moc zajímavého nepřinese, ale určitě bude vhodnou odpovědí, až se jej někdo zeptá: „Hele, potřeboval bych udělat pro firmu stránky, aby se tam dalo psát a aby tam byly fotky našich věcí… nevěděl bys o něčem?“

Celkově mám dobrý pocit z celého počinu a jsem rád, že se kniha líbí. Že pomohla a přinesla něco nového i lidem, kteří s WordPressem běžně pracují. A děkuji tedy všem čtenářům, kteří mi to dali nějakým způsobem vědět.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS