... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

O2 se připravuje na příchod technologie 5G

12. 11. 2015 v 12.52 · Rubrika: Telekomunikace

Operátor O2 se chystá na očekávaný příchod mobilní sítě páté generace, neboli 5G. Síť 5G by podle prvních očekávání měla přinést až padesátkrát vyšší rychlost stahování než sítě čtvrté generace a také rychlejší odezvu.

O2

O2 se aktuálně zapojuje do několika pracovních skupin na evropské úrovni. Prioritou pro následující dva roky je dokončení výstavby 4G LTE, revize dostupnosti této technologie a zahušťování celé země. Od roku 2017 pak začne O2 reálně pracovat na příchodu sítě páté generace.

Očekává se, že technologie 5G umožní masivní rozvoj oblastí, které v současné chvíli vznikají. Jedním z příkladů je internet věcí, například rozvoj car-to-car komunikace důležité pro samořídící vozy.

V současnosti O2 pokrývá technologií 4G LTE zhruba 80 procent území České republiky. Do konce roku 2016 to bude již 99 procent. Postupně se již nyní O2 soustředí za zahušťování celého území. Aktuálně například na dálničních tazích. Operátor k rozvoji 4G LTE sítě využívá především frekvenčního pásma 800 MHz, které je z možných pásem nejvhodnější.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS