Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Nová e-kniha v edici CZ.NIC – Internet jako objekt práva

20. 8. 2013 v 13.38 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

Edici CZ.NIC dnes rozšířila publikace s názvem Internet jako objekt práva a podtitulem Hledání rovnováhy anatomie a soukromí.

Autorem je právní expert, vysokoškolský pedagog a publicista Ján Matejka.

Kniha vychází z vědeckých i praktických zkušeností autora a ocení ji jak studenti práv či informačních technologií, tak specialisté na otázky ochrany dat v prostředí Internetu.

Autor ve své práci například důkladně popisuje aktuální rozhodovací praxi, ale také nabízí možná řešení, a to vše v oblasti, která je obecně považována za složitou a místy až příliš nepřehlednou. Kniha rovněž obsahuje řadu dosud nepublikovaných poznatků, kterých by si měl být vědom každý, kdo uvažuje o správě či zpracovávání osobních údajů v prostředí Internetu.

„Publikace, kterou má čtenář v rukou, je orientována na otázky vztahu svobody a soukromí člověka v prostředí Internetu. Jde o témata, z nichž lze jen obtížně jedno upřednostnit před druhým, když jsou v podstatě stejného významu a navzájem se doplňují. Kniha je psána pro všechny, kteří se chtějí (či musí) zabývat těmito mnohdy konfliktními otázkami, včetně složité a stále ještě nepříliš zažité právní regulace. Ta se bohužel velmi často míjí se skutečným chováním v tomto prostředí,“ uvádí autor knihy Ján Matejka.

Internet jako objekt práva je šestou publikací Edice CZ.NIC. Knihu ve formátu PDF lze zdarma stáhnout na internetových stránkách http://knihy.nic.cz. Na této adrese si mohou zájemci objednat také tištěnou verzi a to za cenu 299 korun při objednání přes IPv4, při objednání přes IPv6 je cena o 50 korun nižší.

Zdroj: tisková zpráva

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS