Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Neomezené volání. Kdo je nejlevnější?

21. 8. 2011 v 16.39 · Rubrika: Telekomunikace

Každý z našich tří mobilních operátorů má ve své nabídce tarif, kde lze za určitý měsíční paušál volat neomezeně do všech mobilních i pevných sítí.

Využívají ho podnikatelé, ale i soukromé osoby, kteří prostě hodně telefonují a nechtějí se nechat ničím omezovat. U kterého operátora je tento paušál za nejniží cenu?

Pozor! Tento článek je staršího data, nové ceny najdete v jiném článku.

Ceny jsou vždy včetně DPH.

Telefónica O2

Logo O2U O2 najdeme tento tarif pod názvem O2 Neon XXL a stojí 3 900 Kč. Při objednávce v eshopu je cena první rok nižší o 20%, tedy zaplatíme 3 120 Kč. Smlouva se uzavírá na dva roky.

SMS za 1,60 Kč.

T-Mobile

Logo T-MobileTarif Grand Plus stojí 3 990 Kč, při nákupu v eshopu 3 měsíce sleva 30%. SMS za 1,50 Kč.

T-Mobile je zajímavý tím, že na tomto tarifu uplatňuje FUP (Fair User Policy). Volání zdarma se vztahuje pouze na prvních 10 000 minut, následně stojí každá minuta 2,90 Kč. Volání se kromě toho u tohoto tarifu účtuje po celých minutách, zatímco běžně T-Mobile používá tarifikaci 60+30, tedy první minuta a poté po třiceti vteřinách.

(U ostatních operátorů jsem FUP nenašel, ale to nevylučuje jeho existenci).

Vodafone

Logo VodafoneVodafone má neomezené volání za 2 700 Kč, při aktivaci služby Po svém (správa účtu na webu, hovor na zákaznickou linku je zpoplatněný) 2430 Kč. Neomezené SMS jsou k tomu za 500 Kč.

Vodafone vydal 16.8.2011 tiskovou zprávu, kde deklaruje nejlevnější neomezený tarif:

  • Neomezené volání do všech sítí
  • Neomezené SMS do všech sítí
  • Datový tarif Připojení na stálo s 3GB FUP

Při aktivaci v eshopu se službou Po svém je cena tohoto tarifu 2 785 Kč, při aktivaci na prodejně či na zákaznické lince je cena tohoto tarifu 3 094 Kč.

Vodafone je tedy skutečně cenově nejvýhodnější, na druhém místě je překvapivě O2 a nejdražší neomezený tarif má společnost T-Mobile.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS