Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Nejlepší pluginy pro WordPress

1. 1. 2010 v 12.05 · Rubrika: WordPress

V tomto článku představím 20 pluginů, které používám na svém osobním blogu. Možná máte v oblibě jiné, možná najdete podobné a lépe funkční. Nicméně WordPress používám několik let a nemáte důvod mi nevěřit.

Všechny pluginy se instalují stejně. V levém panelu administrace s názvem Pluginy odkaz Instalace pluginů. Plugin hledejte podle jeho názvu, pak stačí kliknout a je nainstalovaný.

AdSense Manager

Plugin určený pro ulehčení vkládání reklamních bloků AdSense do příspěvků. V administraci napřed jednotlivé bloky přidejte (můžete i změnit jejich velikost a barvu). Každý z nich potom dostane značku, kterou stačí vložit na libovolné místo v příspěvku. Na panelu editoru je rozbalovací menu, které to ulehčí.

Plugin pochopitelně umožňuje vkládat jiný libovolný předem připravený obsah, takže nemusí mít s AdSense nic společného.

Ajax Newsletter

Spolehlivý nástroj určený k rozesílání seznamu nových článků na e-mailovou adresu čtenářů, kteří ji předtím do systému sami zadali. Tento plugin najdete na code.google.com.

All in One SEO Pack

Přidává description a keywords do hlavičky stránky. Klíčová slova sám přidává podle štítků a umí další věci, například měnit title, využívat canonických odkazů a celkově optimalizovat web.

All in One SEO Pack v jiném článku.

Dean’s Permalinks Migration

Tento plugin využijete v případě, že chcete změnit strukturu trvalých odkazů. Staré adresy článků budou pomocí tohoto pluginu přesměrovány na nové. V případě nepoužití tohoto pluginu přestanou staré adresy úplně existovat.

External Links

Přidává možnost nastavení pro odkazy mířící mimo aktuální doménu. Lze nastavit cíl otevírání (třeba nové okno prohlížeče), atribut nofollow, nebo aspoň přidá značku indikující externí odkaz.

Google XML Sitemaps

Automaticky generuje sitemapu pro vyhledávače.

Hyper Cache

Zvyšuje výkon webu ukládáním jeho stránek do mezipaměti, odkud si je stahují prohlížeče uživatelů.

Raven’s Antispam

Účinné antispamové řešení, které nikoho neobtěžuje a funguje. V případě, že má uživatel v prohlížeči vypnutý javascript, musí opsat kód, jinak o antispamu vůbec neví.

Raven’s antispam v jiném článku.

Revision Control

Od zavedení nové funkce WordPressu je pro mě tento plugin nepostradatelný. Pokud nechcete s každým uložením konceptu novou verzi příspěvku v databázi, pak můžete tuhle aktivitu právě tímto pluginem omezit.

Revision Control v jiném článku.

Sideblog WordPress Plugin

Určeno pro krátké zprávičky do bočního panelu webu. Funguje tak, že označíte rubriku. Příspěvky v této rubrice se nebudou zobrazovat na hlavní stránce webu (v archivu ano) a naopak se zobrazí na místě Sideblog widgetu, který někam umístíte. Tyto příspěvky lze také odstranit z hlavního RSS.

Sideblog WordPress plugin v jiném článku.

StatPress Seolution

Zajímavá statistika návštěvnosti pro web, přehledné grafy, cíle a další.

Subscribe To Comments

Když čtenář píše komentář, může před jeho odesláním zaškrtnou políčko a být tak na další komentáře u konkrétního článku upozorňován e-mailem.

SyntaxHighlighter Evolved

Určeno pro autory, kteří do příspěvků vkládají zdrojové kódy (třeba HTML) jako ukázku pro čtenáře. Zvýrazní syntaxi, očísluje řádky a další…

WordPress Database Backup

Umožní exportovat databázi do adresáře na serveru. Lze nastavit i automatické zasílání databáze na e-mailovou adresu.

WordPress Related Posts

Na základě štítků zobrazí pod příspěvkem související obsah.

WP-Footnotes

Funkce poznámek pod čarou.

WP-PageNavi

Navigaci mezi stránkami s přehledy příspěvků. Namísto odkazů „Starší“ a „Novější příspěvky“ zobrazí panel s čísly stránek.

WP-PostRatings

Umožní čtenářům hodnotit příspěvky jediným kliknutím.

WP-PostViews

Počítá zobrazení příspěvků, tento stav můžete čtenářům ukázat vložením příslušného kódu.

WP-Stats

Kdysi zajímavá možnost statistik návštěvnosti, funguje dodnes, ale má silné konkurenty. Zobrazí libovolný počet „nej“. Nejlépe hodnocených, nejčtenějších atd.

Jak jednotlivé pluginy fungují se můžete podívat na mém osobním blogu.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Nejlepší pluginy pro WordPress”

  1. secoro napsal:

    ja bych doporucil plugin „all-in-one-favicon“, zaruci, ze se u vsech stranek objevi favicon, s cimz sem mival problemy 😉

  2. Kohy napsal:

    Sečtělé pluginy. Jde se instalovat.

  3. adamin napsal:

    Používám wordpress delší dobu, ale pořád objevím něco, co jsem neznal a co rozhodně stojí za vyzkoušení. Díky za podněty.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS