... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Nejlepší aplikace pro on-line zálohování a sdílení dat mezi počítači

25. 5. 2014 v 12.20 · Rubrika: Software

Cloud je moderní. Uživatelské aplikace umožňují nahrávat soubory na vzdálený cizí server (cloudové úložiště), tím si je zálohovat a zároveň k nim přistupovat z jakéhokoli počítače. Tento článek je o třech aplikacích, které fungují na principu synchronizovaných složek.

V praxi je tedy postup takový:

  1. Stáhnete si aplikaci do svého počítače
  2. Založíte si účet na webových stránkách služby
  3. Tímto účtem se přihlásíte do aplikace na počítači
  4. Zvolíte si složku, jejíž obsah bude automaticky nahráván na vzdálený server služby
  5. Do této složky si budete dávat soubory
  6. Nainstalujete si aplikace na další zařízení (telefon, jiný počítač, tablet) a přihlásíte se stejným účtem. Obsah složky tak budete mít na všech svých zařízeních

K čemu je to dobré?

Využití těchto cloudových služeb je hned několik. Za prvé si zálohujete svá data. Za druhé je sdílíte mezi svými zařízeními. To už bylo zmíněno. A za třetí můžete používat účty pro skupinu (firmu například), takže je pak obsah složky přístupný všem.

4 nejlepší aplikace

Nyní si představíme čtyři vybrané aplikace, které vynikají nad ostatními.

Dropbox

DropboxPravděpodobně nejpopulárnější aplikace tohoto druhu. Zdarma nabízí 2 GB prostoru, větší prostor můžete získat doporučením dalších uživatelů a případně si i zaplatit. To ostatně platí u všech úložišť, které budeme zmiňovat. Dropbox používá více jek sto milionů lidí po celém světě.

Copy.com

Copy.comCloudové datové úložiště Copy.com funguje velmi podobně jako Dropbox. Nabízí aplikaci pro Windows, Linux, iOS i Android. V základu nabízí 15 GB prostoru zdarma a opět platí, že další prostor lze získat za doporučení dalších lidí, kteří se na Copy.com zaregistrují, stáhnou si aplikaci a přihlásí se do ní.

OneDrive

OneDriveOneDrive je aplikace od Microsoftu. Nabízí zdarma 7 GB prostoru (pokud používáte předplatné Office 365, můžete dostat dalších 20 GB), tedy více než Dropbox, ale na Copy.com v tomto ohledu nemá. K používání potřebujete účet Microsoftu, který je ale použitelný i pro další nabízené služby této softwarové firmy.

Závěrečné srovnání

Název Prostor zdarma
Dropbox 2 GB
Copy.com 15 GB
OneDrive 7 GB

Existuje ještě nemálo dalších služeb pro cloudové sdílení a zálohování dat. Tyto tři jsou ale prověřené časem a dalším možnostem se budeme případně věnovat v dalších článcích.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS