... Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Nefunkční externí odkazy ve WordPressu

4. 2. 2012 v 11.50 · Rubrika: WordPress

Nefunkční stránka - odkazO pluginu Broken Link Checker jsem už v minulosti psal a doporučoval ho jako vhodný doplněk do redakčního systému WordPress.

Zmíním se o něm ale ještě jednou, protože je stále důležitější a dnes ho řadím dokonce mezi ty nejdůležitější pluginy, které by neměly na vašem webu chybět.

Broken Link Checker umí periodicky kontrolovat všechny odkazy na webu. Týká se to jak těch interních (včetně obrázků), tak i externích.

Weby vznikají a zanikají. Ukazuje se stále více, že web není trvalé médium. Webmasteři špatně plánují strukturu svých URL, mění je, některé stránky mažou a přesouvají. Na Internetu je chybou nikam neodkazovat, stejnou chybou je ale odkazovat na místo, které neexistuje.

Pokud někam odkážu, chci, aby můj odkaz fungoval

V dnešní době, kdy jsou v popředí zájmu sociální sítě a leckdo si myslí, že webovou stránku nahradí ta na Facebooku, je to těžké. Permanentní existence URL je ale základem odkazové důvěry, protože pokud někam odkážu a odkaz mi za chvíli přestane fungovat, příště už na totožný server odkazovat prostě nebudu.

Nemohu posílat čtenáře na neexistující místa, protože já sám bych ztrácel jejich důvěru.

Broken Link Checker

A teď už k samotnému pluginu. V adresáři a při instalaci přes administraci ho najdete přesně pod tímto názvem.

Po aktivaci se na panelu Nástroje objeví odkaz Nefunkční odkazy, kde budete mít seznam linků, které Broken Link Checker detekoval.

Seznam nefunkčních odkazů

Seznam nefunkčních odkazů

U každé položky jsou k dispozici tyto informace:

 • URL adresa
 • Stav (proč nefunguje)
 • Text odkazu (na screenshotu není vidět)
 • A zdroj, tedy místo, kde se na vašem webu tato nefunkční URL nachází.

U každé položky můžete ihned reagovat, případně provést hromadnou akci se všemi nalezenými poškozenými odkazy.

Můžete:

 • Upravit URL
 • Odstranit odkaz
 • Označit jej jako funkční a dál se jím nezabývat

To všechno bez návštěvy místa, kde se odkaz skutečně nachází. Plugin to obstará za vás.

Nastavení Broken Link Checker

Použijte panel Nastavení, odkaz Link Checker.

Nastavení Broken Link Checker

Nastavení Broken Link Checker

Nastavení pluginu již přesahuje téma tohoto článku a nebudu ho rozebírat podrobně. Důležité je vědět, že můžete nastavit interval kontroly, odesílání informací o nově nalezených nefunkčních odkazech na e-mailovou adresu, typy a statusy obsahu, v němž mají být odkazy kontrolovány (můžete třeba vynechat články, které jsou zatím ve stadiu konceptu) a další.

Nastavení Broken Link Checker - typy obsahu

Nastavení Broken Link Checker - typy obsahu

Plugin je neocenitelným pomocníkem při správě webu postaveném na redakčním systému WordPress. Pomůže zachovat web aktuální, bez odkazových chyb, nebudete mást čtenáře a posílat je na 404 Not Found. Na webu bude po této stránce vidět, že se o něj někdo stará.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Nefunkční externí odkazy ve WordPressu”

 1. Jenda napsal:

  Mně se nejvíce osvědčil Xenu.
  Rozhodně ale tento plugin vyzkouším a třeba mně ušetří velké množství času…

 2. Dnes si už neviem svoj web bez tohto skvelého pluginu predstaviť. Nechávam si každé tri dni kontrolovať odkazy a príapdnepsolať emaila občas neičo nájde. Niekdy je to len web v prestavbe a ide o dočasnú chybu linku, ale ak naozaj dôjde k trvalej zmene odkazu, treba s tým niečo robiť. Minulý týždeň kolegyňa mi ukazovala web, plný externých odkazov a prekvapilo ma, že ani neplánovala kontrolovať, či odkazy budú funkčné a ani ju nenapadlo, že by niektoré weby mohli úplne zmiznúť.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS