Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Naděje mBank zavádí od 1.8.2010 poplatky

Pro běžné používání však nadále zdarma.

O zavedení poplatků za některé služby on-line bankovnictví už informovali zástupci mBank před nějakým časem a ukázalo se, že řada klientů přijímá tuto skutečnost se značnou nevolí. Tato banka byla totiž jakýmsi synonymem pro změnu k lepšímu. Nabídla bezplatný účet komukoli, klient mohl být spokojen a žít s pocitem, že neplatí bance za správu svých finančních přostředků ani za prováděné transakce. To se ale mění.

Klienti si stěžují, diskutují a vyjadřují se v tom smyslu, že je mBank opravdu zklamala. Pokud ale nahlédneme do nového sazebníku, není situace zas tak vážná. Ta hlavní změna se totiž týká realizace platebního příkazu z mKonta na jiný účet v ČR, přičemž prvních deset příkazů je zdarma, ty další stojí tři koruny. Správa účtu zůstává dále bezplatná, bezplatné je i zadání příkazu trvalého.

Řekněme tedy, že při běžném používání bankovního účtu s nastavením trvalých příkazů na pravidelné platby, nezaplatí klient o nic víc, než před vydáním nového sazebníku. Tedy opět jen tu známou nulu měsíčně.

Není tedy důvod mBanku zavrhovat. Jistě, neumí toho moc, nepošlete si peníze do zahraniční a má i další již drobnější nedostatky. Pořád se ale vejdete do minimálních, s největší pravděpodobností nulových poplatků za svůj bankovní účet, předpokládáme-li bežné používání. Pokud člověk hledá službu na provádění mikroplateb, chce denně posílat desetikorunové položky, pak se zřejmě musí poohlédnout po službě k tomu určené. Pokud však nemá zvláštní nároky a chce prostě účet zdarma, tak od mBanky ho má.

Dnes v jedenáct hodin dopoledne se na oficiálním blogu objevila zpráva informující o tom, že, cituji:

Na základě reakcí na nový Sazebník mBank platný od 1.8.2010 jsme se rozhodli dát našim klientům speciální BONUS – 2 měsíční přechodné období, ve kterém nebudeme poplatky za odchozí platby klientům účtovat. Naším cílem je dát opravdu dostatek času všem klientům, aby si mohli zřídit nová inkasa a trvalé příkazy a tím snížit počet svých jednorázových plateb.

Následuje vysvětlení, že trvalé příkazy, případně SIPO, je nadále zdarma. Trvalý příkaz se dá přitom použít i na platby porváděné jednou do roka.

Přístup mBank je přitom jasný. Není pochybnosti o tom, že spojení s jinými bankami a transakce prováděné na jiné účty něco stojí. Tyto peníze naúčtuje cizí banka mBance podobně jako výběry z bankomatů. Na českém trhu přitom stále existují finanční subjekty, které svým klientům bez okolků naúčtují například i příchozí platby. Zatím se tedy není čeho bát.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS