Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Může někdo garantovat pozice ve vyhledávačích?

24. 7. 2011 v 17.04 · Rubrika: SEO

GooglebotBěžný majitel komerčního webu se obrací na SEO agenturu většinou proto, že není spokojen s výsledky vyhledávání, které se týkají jeho podnikání. Chce mít ve vyhledávačích lepší pozici, chce více návštěvníků, více zákazníků a více peněz. Žije v představě, že SEO mu toto zajistí, ale SEO agentura mu začne vykládat něco o tom, že SEO není ve skutečnosti o pozicích, že má platit za dělání SEO, ale že nelze nic garantovat, protože to je moc komplikované.

Co když vyhledávač změní algoritmus? Vážený pane, my pracujeme kvalitně a vy musíte zaplatit bez ohledu na to, jestli v těch vyhledávačích vůbec budete. Nemůžeme nic garantovat, protože v Seznamu se někdo špatně vyspí, vy spadnete, ale my za to nemůžeme. My jsme přece umístili články na PR weby, koupili za třicet korun někde odkazy (ty nejlevnější, ale s rankem 3!), možná jsme někde koupili nějakou další reklamu, my jsme prostě všechno optimalizovali a za tohle fakt nemůžeme.

Když se nad tím zamyslíte, zní to trochu divně, byť je takové chování běžná praxe. SEO je o dosahování relevantních pozic a získávání relevantních návštěvníků skrze vyhledávače. Neexistuje jiný důvod, proč by se měla podnikající osoba zajímat v této souvislosti o něco jiného, proč by měla někomu platit za dělání SEO, které nemá výsledky ve formě zvýšení počtu těch správných lidí přicházejících z výsledků hledání. A kdo tvrdí opak, je podvodník.

Svou činnost zabaluje do složité filozofie, klientovi posílá přehled toho, kam nalil jeho peníze, ale jakmile se před ním zmíníte o pozici, řekne vám, že to je klišé. Že SEO není o pozicích, nýbrž o zisku, což je sice pravda, ale pouze do té chvíle, než začne sloužit pouze jako výmluva. On totiž ten zisk s tou pozicí, pokud se bavíme o SEO, dost souvisí.

Proto není na garantování pozic (s předem udělanou analýzou) a odměna za ně nic špatného. Znamená to vlastně, že SEO konzultant bere peníze za správně odvedenou práci s potřebným efektem, který klient potřebuje. Nechat si platit za SEO s tím, že třicátá pozice stačí, ty PR weby přece už časem zapůsobí, vždyť v referencích máme desítky webů, které jsme úspěšně registrovali do katalogů, to chce silný žaludek.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Komentáře k “Může někdo garantovat pozice ve vyhledávačích?”

 1. Kaik napsal:

  Garantovat pozice je jako objednat novinový inzerát s tím, že zaplatím pokud se mi ozve min. 10 lidí. Tak s tím jsem se nesetkal. To je nápad!

 2. Podle mě je to spíš novinový inzerát, který bude zařazen ve správné rubrice a někdo si ho přečte.

 3. Linki napsal:

  Garantovat jde mozna rozpeti pozic a spravne pisete, ze na zaklade nejake analyzy a hlavne strategie, ta casto chybi. BTW nadavani na SEO se v posledni dobe dost rozmohlo, coz je skoda, ale docela to chapu, kdyz se mu venuje kdekdo. Snad se obor zase trosku procisti.

 4. Enti napsal:

  Myslím, že „běžný majitel komerčního webu“ pozice neřeší, a tak mu je není třeba garantovat. Běžný majitel řeší počet zákazníků, objednávek z internetu. Nakonec se nedá garantovat ani zvýšení návštěnosti webu, protože jako dodavatel neovlivníte výkyvy v poptávce po klientově produktu, zboží… (viz např. pokles letecké přepravy po útocích 11. září apod.)

  • Je docela klidně možné, že nějaký majitel komerčního webu pozice neřeší. Ale majitel hotelu na Lipně bude chtít být mezi deseti ostatními hotely na první stránce výsledků a tak taky bude znít jeho poptávka. A to bez ohledu na to, že skoro všechen svůj zisk má za dva měsíce v létě.

 5. IT napsal:

  Cíl je být vidět a to efektivně. Pokud jde o pozice na klíčová slova, je vyhráno. Např. hotel v Brně, ubytování Praha, tohle nosí téměř jisté uživatele, kteří o službu mají opravdový zájem.

 6. Ronam napsal:

  DOBRÝ DEN, JÁ JSEM ČETL NOVOU NABÍDKU OD HOSTINGU BANAN A TAM MAJÍ SEO HOSTING A GARANTUJÍ POZICE. CO SI O TÉTO NABÍDCE MYSLÍTE?

 7. Ronam napsal:

  DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ, ZDÁLO SE TO LÁKAVÉ.

 8. Michal Janík napsal:

  Kdo by nad „garantovanými“ pozicemi přece jen uvažoval, přečtěte si tuto zajímavou diskusi. I takto dopadají „garantované“ pozice v praxi: http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=13&topic=139632

 9. Václav napsal:

  Nikdy nejde garantovat přední pozice. Vyhledávače jsou vždy o krok napřed.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS