Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Microsoft uvolnil SQL Server 2012 do výroby

18. 3. 2012 v 13.37 · Rubrika: Tiskové zprávy

Nová verze nejpoužívanější datové platformy na světě přináší lepší možnosti práce se stále vzrůstajícími objemy dat, jejich různými typy a výhody cloud computingu.

Společnost Microsoft oznámila uvolnění databázové platformy SQL Server 2012. Nová verze této celosvětově nejpoužívanější platformy pro tvorbu a správu databází díky více jak 170 inovacím představuje zásadní posun v celé řadě oblastí. Jedná se například o vysokou dostupnost a zvýšený výkon, který je nutný pro Enterprise platformu podporující kritické aplikace nebo nové způsoby vizualizace v rámci business intelligence.

Mezi novinkami SQL Serveru 2012 lze zmínit například vylepšení v oblasti vysoké dostupnosti kritických aplikací s funkcí AlwaysOn, výrazně vyšší výkon pro určitý typ dotazů díky novému způsobu indexování ColumnStore Index, vylepšení integračních služeb (SSIS) a revoluční business intelligence nástroj Power View pro bohatou vizualizaci dat. Nelze opomenout ani jednotné vývojářské nástroje, které slouží pro vývoj v oblasti databázových a business intelligence projektů on-premise i v cloudu.

„Společně s více než 170 novými funkcemi SQL Serveru 2012 nabízí platforma možnost velmi intuitivně pracovat s informacemi z oblasti business intelligence. Zpracování informací je nyní rychlejší a flexibilnější. Opomenout nelze ani ekonomickou stránku, při vytváření reportů z business intelligence dat dochází k výrazným úsporám. K dispozici jsou navíc cenné pohledy na informace, které ve starších verzích nebylo vůbec možno získat,“ dodal Dalibor Kačmář, manažer serverové divize ve společnosti Microsoft.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS