Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Lidé na Silvestra víc volají, SMS posílají méně

2. 1. 2015 v 11.53 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

T-Mobile a O2 shodně tvrdí, že jejich zákazníci na Silvestra více telefonují, než aby posílali krátké textové zprávy (SMS). V noci z 31. prosince 2014 na 1. ledna 2015 spojil během první hodiny nového roku operátor O2 celkem 2,5 milionu hovorů, což je o čtvrt milionu více než loni..

Silvestr

Počet hovorů, které lidé uskutečnili na Silvestra a během prvních hodin nového roku, je podstatně vyšší než o Štědrý den, nicméně SMS zákazníci poslali zhruba jen polovinu. Během Silvestra a v prvních hodinách nového roku 2015 poslali zákazníci O2 celkem 15 milionů SMS. Tradičně nejvytíženější je pak první minuta nového roku, kdy síť O2 přenesla téměř 40 tisíc SMS.

Silvestrovský provoz byl v porovnání s loňským rokem vyšší i v síti T-Mobile, a to o 2,17 %. Počet uskutečněných hovorů mírně vzrostl o 0,9 % na 25,5 milionu. Krátkých textových zpráv s novoročním blahopřáním bylo odbaveno přes 16,8 milionu, což činí 1,8% nárůst oproti loňskému roku. Výrazný nárůst operátor zaznamenal rovněž v objemu přenesených dat, a to o 32 %.

Operátor Vodafone Silvestrovská data ještě neposkytl.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS