Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Lidé jsou na komunitních webech méně aktivní než dříve, jejich zájem o ně se ale nesnižuje

5. 8. 2013 v 14.19 · Rubrika: Sociální sítě, Tiskové zprávy

Přestože na sociálních sítích lidé meziročně vykazují nižší aktivitu, jejich zájem o ně se nesnižuje. Podle výzkumu společnosti MEDIARESEARCH, kterého se zúčastnilo 1 084 respondentů z internetové populace 15+, jsou nejoblíbenějšími komunitními servery v Česku sítě Facebook, YouTube a Spolužáci.cz. Největší nárůst návštěvnosti mezi českými komunitními weby zaznamenala Československá filmová databáze.

Největší popularitě se podle posledního výzkumu společnosti MEDIARESEARCH těší sociální síť Facebook. Tuto sít znají téměř všichni respondenti a až tři čtvrtiny z nich na ní mají vlastní profil.

Zajímavostí je, že podobně rozšířená je mezi českými internetovými uživateli sociální síť Spolužáci.cz, na které má profil 71 % respondentů – čím se ale Spolužáci.cz od Facebooku významně liší, je jejich návštěvnost: zatímco Facebook denně navštíví polovina respondentů, Spolužáky.cz navštěvuje jen 2,5 % dotázaných.

Nejnavštěvovanějším českým komunitním webem se v roce 2012 stala Československá filmová databáze (ČSFD). Ta se navíc může chlubit největším nárůstem návštěvnosti v letech 2011 a 2012. Čím dál populárnější je v Česku také sociální síť Google+ – v roce 2012 se stala webem s největším procentuálním nárůstem počtu vlastníků účtů. Síť sdružující profesionály – Linkedin.cz – naopak patří mezi ty nejméně známé komunitní weby.

Znáte tyto komunitní weby?

Znáte tyto komunitní weby?

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS