Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Lékárny mohou registrovat domény .pharmacy

26. 3. 2015 v 13.02 · Rubrika: Zprávy - Události na internetu

Národní asociace lékáren (The National Association of Boards of Pharmacy® – NABP®) začne od 1. dubna 2015 přijímat žádosti o registraci doménových jmen s koncovkou .pharmacy. Registrace podléhá ze strany NABP kontrole a registrace bude umožněna pouze subjektům podnikajícím dle platné legislativy.

pharmacy

Od spuštění programu registrace doménových jmen druhého řádu (TLD) s koncovkou .pharmacy v roce 2014, dosud asociace schválila asi 275 doménových jmen s koncovkou .pharmacy, které bylo možné registrovat v rámci časově omezeného období předběžné registrace. Asociace NABP zavedla doménová jména druhého řádu (TLD) s koncovkou .pharmacy proto, aby zákazníci z celého světa získali možnost snadno a rychle identifikovat bezpečné a dle platných zákonů podnikající online lékárny a související subjekty.

Časově omezené období pro registraci doménových jmen s koncovkou .pharmacy určené pro lékárny, které vydávají léky pacientům, je posledním předběžným registračním obdobím. Žádosti od lékáren budou přijímány až do 30. dubna a od tohoto data si budou moci lékárny, jejichž žádost bude schválena, doménu s koncovkou .pharmacy zaregistrovat. Od 3. června 2015 bude registrace doménových jmen s koncovkou .pharmacy otevřena jakékoli kamenné či online lékárně.

S výjimkou subjektů, které jsou držiteli akreditací Verified Internet Pharmacy Practice Sites® (VIPPS®) nebo Veterinary-Verified Internet Pharmacy Practice Sites® (Vet-VIPPS®) nebo byli schváleni asociací NABP jako ověřený zadavatel elektronické reklamy (NABP e-Advertiser), musí všichni ostatní zájemci o doménové jméno s koncovkou .pharmacy nejprve podat žádost, předložit požadovanou dokumentaci a zaplatit poplatek za posouzení žádosti asociaci NABP. Asociace NABP předložené materiály posoudí, aby zjistila, zda splňují požadavky pro zařazení do programu. Během posuzování je nutné mít pro účely kontroly dostupný obsah webových stránek.

Asociace NABP vytváří mezinárodní síť skupin, které budou zajišťovat dohled nad dodržováním pravidel a usnadní tak posuzování žádostí o doménové jméno s koncovkou .pharmacy od zahraničních subjektů. Po schválení si žadatelé mohou zaregistrovat požadované doménové jméno s koncovkou .pharmacy u schválené registrační autority.

Z desítek tisíc webových stránek, které prodávají léky na předpis online, zkontrolovala asociace NABP zatím více než 10 900 z nich a zjistila, že téměř 97% z nich nedodržuje platné zákony v oblasti lékárenské péče v zemích, kde podnikají ani zákonné normy v oblasti ochrany veřejného zdraví. Asociace NABP povolí registraci doménového jména s koncovkou .pharmacy pouze těm subjektům, které dodržují platné zákony v oblasti lékárenské péče v zemích, kde působí a kde sídlí jejich pacienti a zákazníky, tak, aby spotřebitelé v těchto zemích mohli snadno nalézt bezpečné online lékárny.

Další informace o programu doménových jmen (TLD) s koncovkou .Pharmacy, včetně informací o bezpečném nákupu léčiv přes internet najdete na webové stránce www.safe.pharmacy.

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS