Redakce.org » NETzin.cz Finance e22.cz Apu.cz CZinfo.ORG Pedia.cz Č. Budějovice Lublog.cz

Lekarna-online.com – vyjádření provozovatele

16. 8. 2011 v 22.31 · Rubrika: Web - Net

Případ online lékárny, která údajně nemá povolení a navíc svým zákazníkům neposílá zboží, mě původně zaujal úplně z jiného důvodu. Na něm už sice v tuto chvíli nezáleží, ale podle zpráv České televize majitel online lékárny nekomunikuje, nezvedá telefon a nereaguje na emailové zprávy.

Pouze na jednom zpravodajském serveru bylo doplněno vyjádření provozovatele, a to na Aktuálně.cz. Česká televize ve svém článku tvrdí, že firma nekomunikuje a nikde není k nalezení, takže článek ukazuje online lékárnu jako typického podvodníka, který zmizí ze světa.

Mě ale online lékárna na můj jednoduchý dotaz promptně odpověděla, a to nejsem redaktorem velkého zpravodajského serveru. Zaslouží si tedy, abych její vyjádření zveřejnil, když už to profesionální média s velkou redakcí nezvládají.

1/ Aplikace www.lekarna-online.com – vyřizuje objednávky zákazníků již od roku 2004, SUKL tj. státní ústav pro kontrolu léčiv od té doby vykonal na tomto webu několik kontrolních nákupů a zjistil. že mu byly dodány toliko přípravky které nepodléhají právní ochraně ve smyslu ust. Zák. č. 378/2007 Sb. o léčivech ( tj. potravinové doplňky, bylinné přípravky a zdrav. potřeby ) – naším e-shopem nejsou tedy distribuovány Léčivé přípravky (LP ).

Uveřejněné informace o léčivých přípravcích ( příbalové letáky u LP ) slouží jako informace zdarma pro zákazníky e-shopu ( databáze o léčivech je placená a skutečně tyto informace narozdíl od jiných poskytujeme zcela zdarma….. )

Jinými slovy nabízíme zákazníkům potravinové doplňky, zdrav. potřeby a bylinné přípravky – jejichž nabídku nám umoňuje platná legislativa v ČR ( viz. např. cca 80 živností, které u provozovatele naleznete na níže uvedené adrese: www.rzp.cz.

2/ Aktuálně neevidujeme objednané zboží, které by nebylo dodáno, popřípadě s ohledem na výpadky v lékárenské distribuci STORNOVÁNO. V rámci objektivity – je ale možné, že s ohledem na počet registrovaných a nakupujících zákazníků ( 39.000 ) ve 3 státech EU se administrativní zádrhel může najít…., ten kdo tvrdí že se tak nestává – úmyslně nehovoří pravdu….

3/ Viz odpověď v bodě jedna – nejedná se o neoprávněné podnikání od roku 2004, neboť léčiva v souladu se Zákonem č. 378/2007 Sb. o léčivech neexpedujeme a tato informace je na první stránce ihned v úvodu stránek …. mediálně zveřejněné a u naší společnosti neověřené informace jsou zveřejněny v rozporu s platnou právní normou, neodpovídají veřejně ověřitelným skutečnostem ( w.ares.cz , w.justice, 1 st. eshopu: lekarna-online ….atp. ) a společnost následně zváží adekvátní právní kroky k zajištění nápravy.

S pozdravem
EULEK PHARMA, s.r.o., www.lekarna-online.com

Přidejte si Netzin do své RSS čtečky

Autor:  

Provozovatel Netzinu, autor knihy o WordPressu, publicista, blogger.

Přidat komentář

   Tipy na obsah:   Webhosting v ČR   RSS agregátory   Affiliate programy   Fotobanky   Technologie připojení k internetu   Návod na tvorbu webu v HTML a CSS